Link do opisu wydarzenia: Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska 2023

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska 2023

Data: 3 czerwca 2023 r.
Godzina: 9:00 - 13:00
Miejsce: Nowy Ratusz ul. Wały Jagiellońskie 1, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Biuro Rady Miasta Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Sobota, 3 czerwca 2023 r., będzie dla mieszkańców okazją do spotkań z radnymi i zapoznania się ze specyfiką ich pracy. Podczas „Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska” Nowy Ratusz otworzy szeroko swoje podwoje przed zwiedzającymi, odkryje też miejsca na co dzień niedostępne. Nie zabraknie, jak zawsze, atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.

dwie przebrane osoby za lwa i orangutana osoby tzw. maskotki, tulące miedzy sobą dziewczynkę

fot. Grzegorz Mehring/ www.gdansk..pl

 

Pierwsza sobota czerwca będzie dla mieszkańców okazją do spotkań z radnymi i zapoznania się ze specyfiką ich pracy podczas „Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska”. Nowy Ratusz, będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, otworzy szeroko swoje drzwi, pokazując przed zwiedzającymi także miejsca na co dzień niedostępne. O historii tego niezwykłego, ocalałego z wojennych zawirowań budynku, opowiadać będą radni i licencjonowani przewodnicy PTTK. Podczas „Dnia Otwartego” goście będą mogli zasiąść za ławami Sali Obrad i stołem prezydialnym, porozmawiać z radnymi o ich pracy, zobaczyć odznaczenia przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w konkursie wiedzy „Rada Miasta bez tajemnic”.

plakat promujący Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska 2023Nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. W budynku Nowego Ratusza oraz na dziedzińcu odbędą się m.in. pokazy i konkursy służb mundurowych, sprzętu Policji czy Straży Miejskiej. Swoje stanowiska otworzy dla odwiedzających także ogród zoologiczny i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Będzie można potrenować na ergometrach wioślarskich, strzelanie dzięki Strzelnicy LOK w Gdańsku, czy wykazać się artystycznie na stanowiskach plastycznych. Dla najmłodszych nie zabraknie waty cukrowej, popcornu  i zdjęć z fotobudki. Występy młodych artystów z Pałacu Młodzieży, quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

W programie:

 • gry i konkursy z nagrodami
 • prezentacje sprzętu Straży Granicznej, Policji i Straży Miejskiej
 • pokaz gaszenia pożaru
 • występ Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
 • ergometry wioślarskie
 • zabawy przygotowane przez @Gdański Ogród Zoologiczny
 • stanowiska promujące ekologię z Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku i Czyste Miasto Gdańsk
 • fotobudka
 • pokazy przygotowane przez Pałac Młodzieży i Hevelianum
 • zagadki dotyczące przestrzeni miejskiej z Biura Rozwoju Gdańska
 • stanowiska artystyczne dla dzieci i młodzieży
 • wata cukrowa i popcorn!

    - Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska organizowany jest już po raz 18 i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem gdańszczan i turystów odwiedzających nasze miasto. Uważam, że to ważne, by przybliżać wszystkim chętnym charakter pracy rady miasta, jej obowiązki  i rolę, jaką pełni w mieście. Dzięki takim wydarzeniom gdańszczanie – szczególnie ci najmłodsi -  dowiadują się, jak ważna jest nasza praca i jaki wpływ ma na przyszłość miasta. Serdecznie zapraszamy, miło będzie nam się z Państwem zobaczyć – zachęca Agnieszka Owczarczak Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.