Link do opisu wydarzenia: Dzień Dziecka Zoo Gdańsk

Dzień Dziecka Zoo Gdańsk

Data: 1 czerwca 2024 r.
Godzina: 10:30 - 16:30
Miejsce: Gdański Ogród Zoologiczny ul. Karwieńska 3, Gdańsk
Organizator: Gdański Ogród Zoologiczny

Szczegóły wydarzenia

Zajęcia i prelekcje edukacyjne podczas których dowiemy się jakich pamiątek nie przywozić z wakacji, jak fotografować dzikie zwierzęta i jak zachowywać się wobec nich w sposób etyczny. Pokazowe karmienia zwierząt, a także warsztaty, animacje, gry wielkoformatowe, konkursy z nagrodami, to atrakcje jakie będą czekały na odwiedzających Gdański Ogród Zoologiczny w Dniu Dziecka 1 czerwca 2024 r.

#Fota Bez dzikiego Kota to kampania realizowana przez Gdański Ogród Zoologiczny mająca na celu edukowanie i podnoszenie świadomości – jak fotografować dzikie zwierzęta etycznie, jakich materiałów nie promować w mediach społecznościowych, jakich atrakcji turystycznych unikać. Edukacyjny Dzień Dziecka organizowany przez LYNX Fundację Ogrodu Zoologicznego to wydarzenie wspierające tę właśnie kampanię. Partnerami wydarzenia są: Gdański Ogród Zoologiczny, Wakacje.pl oraz Fundacja Wykrzyknik.

Oprócz edukacji przez zabawę, tego dnia będzie czekać jeszcze wiele wspaniałych niespodzianek. Będzie można zmierzyć się w różnorakich konkurencjach Rodzinnej Olimpiady Sportowej oraz spróbować swoich sił w rywalizacji w grach wielkoformatowych – pamiętajmy, że ruch to zdrowie! Warto również dowiedzieć się ciekawostek o zwierzętach zamieszkujących gdańskie ZOO biorąc udział w grze terenowej. Do pamiątkowych fotografii pozować będą pluszowe, wielkie maskotki, do zdjęć można przygotować się wykonując fantazyjny makijaż lub tatuaż z motywami zwierząt.

Jeśli już o mowa o pamiątkach – podczas warsztatów będzie je można zrobić własnoręcznie! Wykonane tego dnia przytulanki ze skarpetek oraz domki dla dzikich owadów zapylających pozwolą zabrać do domu nie tylko niezapomniane wspomnienia.

Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do zoo

 

Program:

 • 10.30-16.30 BĄDŻ SZYBKI JAK GEPARD I ZWINNY JAK SERWAL - rodzinne animacje sportowe, konkursy z nagrodami!
 • 10.30-16.30 LUBISZ CĘTKI, PRĘGI, ŁATY? malowanie buziek, tatuaże z motywami zwierząt
 • 10.30-16.30 SPRAWDŹ CZY MASZ KOCI WZROK - gry wielkoformatowe oraz mega bańki
 • 10.30-16.30 NAUKA PRZEZ ZABAWĘ - prelekcje edukacyjne: jakich pamiątek nie przywozić z wakacji, jak fotografować dzikie zwierzęta
 • 12.00-13.30 ZBUDUJ. PODARUJ. OBSERWUJ - warsztaty tworzenia domków dla dzikich owadów zapylających
 • 12.00-15.00 PRZYTUL PLUSZAKA, A NIE ZWIERZAKA - wielkie maskotki czekają
 • właśnie na Ciebie
 • 13.30-15.00 KOCIAKI-SKARPECIAKI - warsztaty tworzenia przytulanek ze skarpetek
 • WYDARZENIA TOWARZYSZACE
 • NON STOP GRA TERENOWA „PRZYGODY ZWIERZAKÓW CELEBRYTÓW" - poznaj niezwykłe historie zwierząt z gdańskiego zoo. Które z nich stały się rekordzistami w swojej kategorii, mają niezwykłą przeszłość lub przypięto im łatkę uciekiniera? Odpowiedzi na pytania o najsłynniejszych byłych i obecnych mieszkańcach znajdziesz udając się na spacer ścieżkami gdańskiego zoo
 • 09.30 POKAZOWE KARMIENIA ZWIERZĄT - pingwiny przylądkowe
 • 11.00 POKAZOWE KARMIENIA ZWIERZĄT - szarytki morskie
 • 12.00 POKAZOWE KARMIENIA ZWIERZĄT - flamingi różowe

 


 

Miejsce