Link do opisu wydarzenia: Dyskusyjny Klub Bajkowy / Yuku i magiczny kwiat

Dyskusyjny Klub Bajkowy / Yuku i magiczny kwiat

Data: 18 maja 2024 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Klub Żak al. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk
Wstęp: Bilety 16 zł
Organizator: Klub Żak

Szczegóły wydarzenia

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć!

Zanosi się na przygodę pełną wrażeń! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają obce zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Gdy jej babcia otrzyma legendarną roślinę, zazna szczęścia i wiecznej światłości. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki podczas wędrówki okażą się piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała podczas rodzinnych wieczorów spędzonych w zamkowych piwnicach . Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują!

Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych. Film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

Tematy poruszane podczas zajęć: podróż, przygoda, przyjaźń, przyroda, stereotypy, strata.

Bilety

Miejsce