Link do opisu wydarzenia: Dizajnarium

Dizajnarium

Data: 16 czerwca 2024 r.
Godzina: 13:00
Miejsce: 100cznia ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: 100cznia

Szczegóły wydarzenia

Dizajnarium part 2, czyli warsztaty dla dzieci i dorosłych łączące design, filozofię less waste i upcycling oraz działania w przestrzeni miejskiej. Warsztaty są darmowe i otwarte dla wszystkich!

Jak wygląda proces projektowania od kuchni? Jak tworzyć przedmioty rozwiązujące problemy? I co z tym wszystkim ma wspólnego przetwarzanie papieru? Zapraszamy na warsztat, podczas którego wcielisz się w rolę projektanta_tki wzornictwa i będziesz rozwiązywać rzeczywiste problemy projektowe przy użyciu papieru poddanego upcyclingowi.

Podczas warsztatu poznasz techniki tworzenia papier mâché i przetwarzania starych gazet, ulotek oraz kartonów na użyteczny materiał. Wspólnie przejdziemy przez proces tworzenia masy papierowej i jej formowania, aby stworzyć unikalne przedmioty.

Prowadzące:

Michalina Jasińska: aktywistka, projektantka, graficzka. Stypendystka Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska. Absolwentka filozofii, wzornictwa w School of Form (SWPS) oraz kierunku architektura przestrzeni kulturowych w gdańskiej ASP. Współzałożycielka Fundacji Plony, tworzącej lokalne centrum aktywności sąsiedzkiej z ogrodem społecznościowym na terenach postoczniowych. Finalistka ogólnopolskich konkursów projektowych (makeMe 2018, Architektour 2020).

Blanka Byrwa: Projektantka z Gdańska, prowadząca studio architektury wnętrz specjalizujące się w projektach lokali usługowych i w konstrukcjach stalowych. Laureatka nagród w konkursach Architektura Murator "Mieszkanie Młodego Architekta", "Minimum" na Łódź Design Festiwal oraz w konkursie Elle Decoration 2018. Założycielka Fundacji CUMY - byłego Makersapce na Stoczni Gdańskiej. Projektantka bio materiałów, ekspertka w dziedzinie badania bioplastiku, zasobów naturalnych oraz gospodarki cyrkularnej materiałów.

Miejsce