Link do opisu wydarzenia: Derby Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Derby Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Data: 19 maja 2024 r.
Godzina: 20:30
Miejsce: Polsat Plus Arena Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety kosztują od 25 do 65 zł
Organizator: Lechia Gdańsk

Szczegóły wydarzenia

Lechia Gdańsk jest liderem Fortuna 1. Ligi, Arka Gdynia zajmuje drugie miejsce. Oba zespoły spotkają się w przedostatniej kolejce na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Trwa sprzedaż biletów na to arcyciekawe spotkanie, które zostanie rozegrane w niedzielę, 19 maja, o godz. 20.30.
Kibice na trybunach z szalikami biało-zielonymi w dłoniach
BIJEMY REKORD NA DERBY! - to hasło Lechii podczas sprzedaży biletów na mecz z Arką Gdynia
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Derby Lechii z Arką

Piłkarze Fortuna 1. Ligi mają za sobą 28. ligowych kolejek, przed nimi jeszcze sześć. Na czele tabeli jest Lechia Gdańsk (56 punktów), za nią Arka Gdynia (55), trzeci GKS Katowice (46) a potem cztery zespoły z tą samą ilością punktów (45): GKS Tychy, Górnik Łęczna, Wisła Kraków, Motor Lublin. W przedostatniej kolejce sezonu 2023/2024 na Polsat Plus Arenie Gdańsk dojdzie do derbów Trójmiasta.

Spotkanie zaplanowane zostało na niedzielę, 19 maja, godz. 20.30. Może się okazać, że Lechia i Arka do tego czasu będą już miały zapewniony bezpośredni awans do ekstraklasy.

Bilety w sprzedaży

Kibice Lechii Gdańsk wykupili wszystkie bilety na Derby Trójmiasta! To oznacza, że frekwencja na meczu wyniesie ponad 36 000!

Na frekwencję składa się ponad 31 tysięcy biletów wyprzedanych w ramach otwartej sprzedaży (sektory zwykłe oraz prestige), około tysiąc biletów na loże VIP i sektory prestige oraz ponad 4 tysiące biletów rozdystrybuowanych w ramach sprzedaży zamkniętej i rezerwacji, w tym fankluby, bilety sponsorskie, kibice gości, Akademia.

Oznacza to, że rekord frekwencji na meczach Fortuna 1. Ligi zostanie pobity o ponad 4 tysiące.

Ceny biletów na najbliższe derby Trójmiasta są zróżnicowane w zależności od wybranych miejsc na stadionie.

Ulga przysługuje uczniom i studentom do 26. roku życia, seniorom powyżej 60. roku życia i kobietom. W przypadku pełnoletnich osób ze statusem ucznia lub studenta wymagana jest weryfikacja aktualnej legitymacji w punkcie sprzedaży lub e-mailem bilety@lechia.pl. Dzieci do lat 6 mogą wejść na stadion za darmo, ale bez możliwości zajmowania osobnego krzesełka.

Gdański klub informuje, że kolejne sektory trybun będą włączane do sprzedaży systematycznie wraz z zapełnianiem się miejsc na stadionie. Informacja będzie przekazywana w mediach społecznościowych.

Ważne: zakupione bilety na mecz derbowy nie podlegają zwrotowi!

Cennik biletów

Bilety kosztują od 25 do 65 zł. 

Plansza z cennikiem biletów na derby
Cennik biletów na mecz Lechia - Arka
mat. Lechia Gdańsk

W sprzedaży są także bilety w strefie Prestige (poniższe ceny brutto).

 • sektory Gold: normalny 648 zł, ulgowy 432 zł
 • sektory Silver:
  - w dniach 15.04-04.05: normalny 270 zł, ulgowy 195 zł
  - w dniach 05.05 - do meczu: normalny 320 zł, ulgowy 245 zł

Gdzie kupić bilety

Najprostszą i najszybszą formą zakupu biletu na mecz derbowy jest skorzystanie ze sprzedaży online pod adresem BILETY.LECHIA.PL.

Punkty sprzedaży stacjonarnej:

 • Fan Store na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk (pon.-pt. 9:00-17:00)
 • sklepy kibica Lwy Północy przy ul. Podwale Staromiejskie 93 (pon.-pt. 10:00-18:00, sb. 10:00-16:00) oraz przy ul. Obrońców Wybrzeża 1 (pon.-sb. 9:00-21:00)
 • Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Długi Targ 28/29 (codziennie 9:00-17:00)
 • saloniki prasowe Kolporter w Gdańsku, Sopocie, Pruszczu Gdańskim, Tczewie, Słupsku, Elblągu, Kolbudach, Kowalach, Rumii i Starogardzie Gdańskim (adresy TUTAJ)
 • w dniu meczu w kasach stadionowych

Miejsce