Link do opisu wydarzenia: Debata "30% mniej zmarnowanej żywności w Trójmieście za 3 lata – czy to możliwe?"

Debata "30% mniej zmarnowanej żywności w Trójmieście za 3 lata – czy to możliwe?"

Data: 22 stycznia 2018 r.
Godzina: 12.00-15.00
Miejsce: Ring3city, ul. Niterów 31B (teren Stoczni), Gdańsk
Wstęp: Wolny- bezpłatne wejściówki do pobrania www.walkaoniemarnowanie.evenea.pl
Organizator: Bank Żywności w Trójmieście
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Rzucamy rękawicę Trójmiastu i 22 stycznia zapraszamy na prawdziwy bokserski ring. Kto podejmie wyzwanie? Wśród walczących na argumenty możesz być i Ty! Bank Żywności w Trójmieście od lat walczy z marnowaniem żywności. Na szczęście nie jest w  tej walce sam. Wokół idei gromadzi się coraz więcej mieszkańców, instytucji oraz firm, m.in. Grupa Hotelowa Orbis z hotelami AccorHotels i klub bokserski Ring3city, którzy są partnerami najbliższej akcji mającej na celu podnieść świadomość na temat problemu marnowania żywności i  zaprosić do wspólnej walki.

Bank Żywności w Trójmieście od lat walczy z marnowaniem żywności. Na szczęście nie jest w  tej walce sam. Wokół idei gromadzi się coraz więcej mieszkańców, instytucji oraz firm, m.in. Grupa Hotelowa Orbis z hotelami AccorHotels i klub bokserski Ring3city, którzy są partnerami najbliższej akcji mającej na celu podnieść świadomość na temat problemu marnowania żywności i  zaprosić do wspólnej walki.

Będzie jak w amatorskim boksie: 3 rundy po 3 minuty. Zamiast pięści – dobrze przygotowane argumenty – broniące lub mające obalić tezę: Zmniejszenie ilości marnowanej żywności w Trójmieście o 30% w 3 lata jest możliwe. Uczestnicy debaty podzieleni zostaną na dwie drużyny. Jedna będzie bronić wskazanej tezy, druga - próbować ją obalić. Obie drużyny reprezentować będzie 3 mówców, którzy w ramach 3 minutowych wystąpień przekonywać będą do swoich racji. Nie zabraknie oczywiście czasu na pytania z publiczności.

Organizatorami wydarzenia jest Bank Żywności w Trójmieście - organizacja pozarządowa, której misją jest ratowanie żywności przez zmarnowaniem i przekazywanie jej potrzebującym - oraz Grupa Hotelowa Orbis prowadząca kompleksowy program walki z marnotrawstwem żywności.

Wstęp? Wolny- bezpłatne wejściówki do pobrania www.walkaoniemarnowanie.evenea.pl

O Banku Żywności w Trójmieście:

To organizacja które pozyskuje, transportuje i dystrybuuje żywność, która trafia do lokalnych organizacji dobroczynnych i  placówek pomocy społecznej. W 2016 przekazaliśmy 2000 ton pełnowartościowej żywności do ponad 15 tysięcy potrzebujących na Pomorzu. Nasze działania czynią otoczenie bardziej ekologicznym, a ludzi sytymi, zdrowszymi i  zintegrowanymi społecznie. Mówimy "ej, nie marnuj!", uświadamiając, że marnowanie żywności oprócz głodu przynosi także negatywne skutki ekologiczne i ekonomiczne.

Miejsce