Link do opisu wydarzenia: Cross Duathlon Gdańsk

Cross Duathlon Gdańsk

Data: 5 października 2024 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Trójmiejski Park Krajobrazowy z linią startu i mety w Dolinie Czystej Wody
Organizator: Gdański Ośrodek Sportu

Szczegóły wydarzenia

Cross Duathlon to impreza dla tych, którym nie boją się bardziej wymagających wyzwań. Atutem z pewnością będzie lokalizacja zmagań, czyli doskonale znane miłośnikom crossu ścieżki leśne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z linią startu i mety w Dolinie Czystej Wody. Zawody odbędą się 27 kwietnia 2024 r.

Każdy kto ukończy wyścig, wygrywa
Bieg przełajowy ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz rowerowy cross, ze startem i metą usytuowanymi w Dolinie Czystej Wody, dają niesamowitą przyjemność z okazji do obcowania z naturą, jak i ogromną satysfakcję na poziomie czysto sportowym. To dobry sprawdzian sportowej wszechstronności i gwarancja wysokiego poziomu adrenaliny.

Dystanse: 5 km bieg, cross rowerowy 16 km, 5 km bieg
Zapisy

Nagrody finansowe dodatkowym magnesem
Dodatkowym magnesem do wzięcia udziału w tej rywalizacji powinny być nagrody finansowe dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii Open w wysokości: I miejsce – 800 PLN, II miejsce – 600 PLN, III miejsce – 400 PLN. Dodatkowo, oprócz zwyczajowych, pamiątkowych medali, które otrzymują wszyscy uczestnicy, wyróżnieni specjalnymi statuetkami zostaną najlepsze panie i najszybsi panowie w kategoriach wiekowych: 18-29; 30-39; 40-49; 50-59; 60+! Kto jest gotowy podjąć to wyzwanie?

Na co mogą liczyć startujący
Cross Duathlon to impreza dla tych, którzy nad bieganie i jazdę rowerem „po płaskim” stawiają błoto, wystające korzenie i wyzwanie związane ze zmienną, nierówną nawierzchnią charakterystyczną dla trójmiejskich, leśnych ścieżek. Tereny przylegające do Doliny Czystej Wody są świetnie znane miłośnikom tego typu wrażeń ze względu na niemały poziom trudności, a co za tym idzie – frajdę z pokonywania leśnych ścieżek biegiem lub na rowerze crossowym.

Miejsce