Link do opisu wydarzenia: Confusion Project

Confusion Project

Data: 28 czerwca 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Wstęp: Bilety 50 zł
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Confusion Project (Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa, Adam Golicki - perkusja) to trio z pogranicza jazzu/prog-jazzu/jazz fusion, które powstało w 2013 roku w Gdańsku. Od tamtej pory zespół nagrał 4 studyjne albumy, 2 płyty live, zagrał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Niemcy, Włochy, Holandia, Chiny, Rosja, Kazachstan), oraz nawiązał kilka owocnych muzycznych współprac z czołowymi muzykami polskiej i międzynarodowej sceny jazzowej.

Wśród osiągnięć zespołu można wymienić:
- Trzy trasy koncertowe po Chinach w ramach inicjatywy Jazz Po Polsku (2019, 2023 i 2024 rok), w ramach których zespół wykonał łącznie ponad 40 koncertów w Państwie Środka, w tym w takich miejscach jak Blue Note Beijing, Blue Note Shanghai, Jazz At The Lincoln Center Shanghai, czy Tsinghua World Musić Festival w Pekinie.
- Trasę koncertową po Kazachstanie i Rosji w 2017 roku, w ramach której zespół zagrał 16 koncertów, w tym w takich miejscach jak Filharmonia w Karagandzie (z gościnnym udziałem big-bandu miasta Karaganda), Filharmonia w Ułan Ude czy festival Baikal Waves w Irkucku.
- Współpracę z Simoną De Rosą - włoską wokalistką jazzową, z którą zespół nawiązał współpracę w 2023, i z którą zagrał do tej pory ponad 30 koncertów w Polsce, Niemczech, Włoszech i Chinach. W 2024 roku zostanie wydana wspólny album CD.

Na przestrzeni ponad 10 lat swojej działalności zespół wykształcił swój unikalny muzyczny język, który, jak twierdzą sami muzycy, jest ich sposobem na opowiadanie historii. Charakterystyczną bowiem cechą muzyki Confusion Project jest jej ilustracyjny, programowy wymiar. Najnowsze dwie płyty studyjne zespołu - Primal oraz Last - to koncept-albumy, które mają ukrytą w muzyce fabułę i iście filmową dramaturgię. Dlatego też w stylu Confusion Project poza wpływami jazzu, rocka progresywnego, drum&bass, czy muzyki klasycznej można też wysłyszeć wyraźne inspiracje muzyką filmową.

Bilety

Miejsce