Link do opisu wydarzenia: Co w trawie piszczy – warsztaty plastyczne | Przyroda na warsztat!

Co w trawie piszczy – warsztaty plastyczne | Przyroda na warsztat!

Data: 8 - 9 lipca 2024 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: GAK Stacja Orunia ul. Dworcowa 9, Gdańsk
Wstęp: Bilety 50 zł
Organizator: GAK Stacja Orunia

Szczegóły wydarzenia

Spędzacie wakacje w mieście? Nic straconego! 8 i 9 lipca w godzinach od 10:00 do 12:30 GAK Stacja Orunia zaprasza na kreatywne warsztaty plastyczne „Co w trawie piszczy” w Stacji Orunia.

Wyruszcie z nami na niezwykły spacer przyrodniczy i poczujcie się artystami_kami. Po powrocie ze spaceru stworzycie dzieło inspirowane pięknem natury w dowolnej technice plastycznej. Może to być obraz na płótnie, rysunek albo kolaż.
Prowadzenie: Gosia Zamorska (Fundacja Generacja) – Gdańska społeczniczka, animatorka i poetka, prowadząca warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz spacery przyrodnicze; założycielka i prezeska Fundacji “Genaracja”, działa w klubie “Wrzeszczak” założycielka Gdańskiej Szkoły Haiku, zafascynowana tą japońską formą poetycką, jej haiku były publikowane w Przekroju, japońskim Asahi i amerykańskim Tinywords.

Kiedy? 8 i 9 lipca w g. 10:00 – 12:30
Gdzie? Stacja Orunia, ul. Dworcowa 9, Gdańsk
Dla kogo? Warsztaty rekomendowane są dla dzieci powyżej 6 roku życia.
Wstęp? Udział w warsztatach – 50 zł.
Ilość miejsc ograniczona.

Jeśli masz silną chęć udziału w warsztatach, ale doświadczasz tymczasowych trudności finansowych, napisz do nas na edukacja@gak.gda.pl o swojej sytuacji, a my znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich.
Przyroda na warsztat! Lato w domach kultury GAK.

Pod hasłem „Przyroda na warsztat!” Gdański Archipelag Kultury przygotował w lipcu i sierpniu szereg kreatywnych warsztatów, których tematem przewodnim będzie przyroda i natura. Uczestnicy_czki będą mieli okazję zgłębiać tajemnice lokalnego środowiska i odkrywać niezwykłe miejsca w najbliższej okolicy. „Przyroda na Warsztat!” to nie tylko sposób na twórcze spędzenie czasu, ale również okazja do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, a także nawiązania nowych przyjaźni. Weźmiemy przyrodę na warsztat filmowy, dźwiękowy i plastyczny w ośmiu domach kultury GAK w siedmiu dzielnicach Gdańska. Wkrótce ruszą zapipsy, a więc śledźcie nasze media społecznościowe i stronę.

Projekt realizowany jest przez Zespół Edukacji Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Dostępność
Warsztaty odbędą się na parterze, w dostępnej sali dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wózków, z dostępną toaletą. Jeżeli masz szczególne potrzeby proszę skontaktuj się z nami.

Warsztaty zorganizowane są w ramach projektu ProfiKultura. „ProfiKultura Gdański Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych” zrealizowano ze środków “Szczegółowego Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska na rok 2023”.

Miejsce