Link do opisu wydarzenia: Biegowe Grand Prix Orunia – św. Wojciech – Lipce

Biegowe Grand Prix Orunia – św. Wojciech – Lipce

Data: 3 czerwca 2023 r.
Godzina: 9:40
Miejsce: Park Oruński ul. Raduńska 44A, Gdańsk
Wstęp: Zapisy internetowe trwają do środy 31.05.2023 r. do godziny 24.00. Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.
Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Przepiękny Park Oruński - oaza dla ukojenia duszy, raj dla spacerowiczów i biegaczy, pełen zieleni i urokliwych ścieżek, malownicze oczka wodne - to miejsce wraca po 4 latach na mapę naszego cyklu. W tych pięknych okolicznościach rozpoczniemy tegoroczny 11. już cykl Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, przygotowany przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, a także przy współpracy z Radą Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce oraz partnerami. cyklu.

grupa ludzi biegnąca w zawodach sportowych

fot. Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl

plakat promujący Biegowe Grand Prix DzielnicTermin etapu, czyli 3 czerwca nie jest przypadkowy. Podczas wydarzenia będziemy świętować 685. urodziny Oruni (02.06.2023 r.) oraz 90. rocznicę przyłączenia dzielnicy w granice administracyjne Gdańska (15.08.1933 r.).

Za każdym razem organizatorzy biegu w Parku Oruńskim wspominają jedną z bohaterek. Dlatego Bieg Główny na 5 km poświęcony jest pamięci Danuty Siedzikównej „Inka” (1928–1946), sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej walczącej w podziemiu niepodległościowym. W struktury AK wstąpiła w grudniu 1943 r. Kilka miesięcy później ukończyła kurs sanitariuszek. Działała w siatce konspiracyjnej kierowanej przez Stanisława Wołoncieja „Konusa”. Aresztowana w lokalu konspiracyjnym w Gdańsku Wrzeszczu z 19 na 20 lipca 1946 roku. Po brutalnym śledztwie została skazana przez sąd wojskowy na wyrok śmierci, który wykonano 28 sierpnia 1946 roku. Szczątki „Inki” zostały odnalezione przez zespół IPN 12 września 2014 r. pod płytami chodnika na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

Centrum zawodów znajdzie się w okolicach amfiteatru w głębi Parku Oruńskiego. To tu znajdziecie biuro zawodów, bramę START/META, stacje lekkoatletyczne dla najmłodszych oraz festyn rodzinny z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Biuro zawodów rusza o godzinie 8.00, pakiety startowe będą wydawane do 15 min przed Biegiem Głównym oraz do godziny 11:45 dla biegów dziecięcych i młodzieżowych.

Trasa biegu głównego to 3 pętle: start /godz. 10.00/ - centrum imprezy, następnie wzdłuż wyznaczonych ścieżek parku. Trasa jest dość kręta i wymagająca, jednak w przepięknej okolicy, co wynagrodzi wszelkie trudy. Biegi Młodzieżowe odbywać się będą również w obrębie ścieżek w Parku Oruńskim.

Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować sił na stacjach lekkoatletycznych, podczas których zachęcamy dzieci do zapoznania się z konkurencjami lekkoatletycznymi. Stacje sportowe ruszają o 10:15.

Jak zawsze nieodłącznym elementem całego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Organizatorzy zachęcają do udziału w loterii i licytacji przedmiotów,  podczas której zbierane będą datki na spełnienie marzenia podopiecznego Fundacji Mam Marzenie.

Stanowiska partnerów i sponsorów, m.in. Helios, GIWK, Good Luck, Klockownia - to kolejne atrakcje, które czekają na uczestników imprezy.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, będący elementem układanki, która utworzy medal całego cyklu.

„Sporym zainteresowaniem cieszyły się w roku ubiegłym koszulki, dlatego w tym roku również dajemy możliwość wykupienia pakietu z koszulką w Biegu na 5 km - mówi Katarzyna Sośniak, organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

W kategoriach dla dzieci, w programie znajdzie się: Bieg Brzdąca dla dzieci do lat 4, Bieg Malucha z Heliosem dla nieco starszych dzieci: 5-cio i 6-cio letnich. Kolejne kategorie dziecięce to: Dzieci Młodsze 7-9 oraz Dzieci Starsze 10-12. Najstarsza kategoria młodzieżowa – Bieg MRMG dla młodzieży z przedziału wiekowego 13-16.

Zapisy internetowe trwają do środy 31.05.2023 r. do godziny 24.00

Opłata wpisowa (dotyczy tylko biegu głównego) za jeden etap wynosi 30 zł (Pakiet Basic) oraz 70 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 50 zł oraz 100zł (Pakiet z koszulką).

„Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne. Naszą ideą od początku organizowania Biegowego Grand Prix, było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych” - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, woda z saturatora od GIWK, baton oraz kupon do konkursu.

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, woda z saturatora od GIWK, baton oraz kupon do konkursu.

Na koniec etapu podsumujemy również klasyfikację generalną całego cyklu. „Podtrzymaliśmy również punkt regulaminu dotyczący klasyfikacji generalnej. W tym roku, aby być sklasyfikowanym w cyklu, należy wziąć udział min. w trzech z czterech biegów, a do klasyfikacji liczyć się będą punkty z 3 najlepszych biegów.” -mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2023.

Odbiór pakietów startowych GP Orunia:

3 czerwca (sobota) – Centrum imprezy - biuro zawodów – godz. 8:00 – 9:45 dla Biegu Głównego oraz do 11:45  dla Biegów Młodzieżowych W konkursie nagród do wygrania m.in. koszulki tegorocznej edycji Biegowego GP, bilety do kina Helios, zaproszenia do Loopy’s World, wejściówki do Park Linowy Port Brzeźno, wejściówki do Klockowni, wejściówki oraz nagrody do Good Luck Club, pakiety od GIWK, vouchery od Polar oraz wiele innych nagród.

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk
Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Orunia św. Wojciech -Lipce
Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu i Turystyki
Partner Oficjalny etapu oraz Biegu na 5 km: Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku
Partner: Miasto Gdańsk
Sponsorzy i partnerzy: Helios, Klockownia, Drukomania, Good Luck Club, Park Linowy Port Brzeźno, Pre Zero, Polar, Loopy’s World, GIWK, DAKKAR Acel, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacja Morze Aktywnoości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
Łączność zapewnia: Hytera oraz Radkom.
Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak
Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona

AGENDA GP Orunia w dniu 3 czerwca 2023 r. sobota
8:00 Otwarcie Biura Zawodów (Odbieranie pakietów i nowe zapisy )
9: 40 Oficjalne otwarcie BGPDz Gdańska – GP Orunia św. Wojciech Lipce
10:00 Otwarcie stacji lekkoatletycznych
9: 50 Rozgrzewka przed Biegiem Głównym prowadzi GOOD LUCK CLUB
10:00 Bieg Główny na dystansie 5km ( 3 pętle niebieskie po 1,66 km)
11:00 Nagradzanie najlepszych zawodników W Biegu Głównym według kategorii
11:30 Licytacja Fundacji Mam Marzenie
11: 45 Rozgrzewka przed Biegami Młodzieżowymi prowadzi GOOD LUCK CLUB
12:00 Bieg Brzdąca na dystansie 200 m (1 pętla zielona) - dziewczynki
12:10 Bieg Brzdąca na dystansie 200 m (1 pętla zielona) - chłopcy
12:20 Bieg Malucha z Helios na dystansie 200 m (1 pętla zielona) - dziewczynki
12:30 Bieg Malucha z Helios na dystansie 200 m (1 pętla zielona) - chłopcy
12:40 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) - dziewczynki
12:45 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) – chłopcy
12:50 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa) - dziewczynki
12:55 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 600 m (1 pętla pomarańczowa)- chłopcy
13:00 Bieg Młodzieżowej Rady Miasta na dystansie 1,2 km (1 pętla czerwona)
13:15 – 13:30 Licytacja Fundacji Mam Marzenie
13:30 Nagradzanie najlepszych zawodników w Biegach Młodzieżowych
14:00 Zakończenie imprezy