Link do opisu wydarzenia: Bakalie x Hanza

Bakalie x Hanza

Data: 15 - 16 czerwca 2024 r.
Miejsce: Targ Węglowy, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Bakalie

Szczegóły wydarzenia

Już 15 i 16 czerwca odbędzie się kolejna edycja targów Bakalie, która po raz pierwszy będzie towarzyszyć 44 Międzynarodowemu zjeździe Hanza - święta naszego miasta. Spotkamy się na Targu Węglowym, by podziwiać świetne pomorskie marki i projektantów, którzy zaprezentują swoje kolekcje.
baner promujący targi Bakalie

Jak co edycję, organizatorzy starannie wybierają najlepszych polskich projektantów i marki -  wśród wystawców spotkacie m.in. Zachwyt studio, SOIL ceramics, Not.bad Studio, Noza Nova, Matylda i wiele innych. Ubrania, biżuteria, ceramika, książki, vintage, rzeczy dla dzieci, grafiki - to tylko część z tego, co będzie można znaleźć na stoiskach.

14 czerwca dzień przed targami w przestrzeni na Targu Węglowym odbędą się Bakalie dla dzieci - cały dzień warsztatów i animacji dla maluchów.

Bakalie dla dzieci w namiocie:

11.00- 13.00 Warsztaty ceramiczne
Lepienie naczyń/ zwierzaków z gliny z marką SOIL

13.30-15.00 Warsztaty zero-waste
Szycie woreczków-Zosiek z ZEROBAN

16.00-18.00 Warsztaty kulinarne
z Rozmaryn i bazylia

11.00 - 14.30 Animacje dla dzieci z Kreatywne Animacje

Więcej o 44 Międzynarodowym Zjeździe Hanzy

44 Międzynarodowy Zjazd Hanzy w Gdańsku będzie platformą dla liderów, przedsiębiorców, naukowców, twórców i innowatorów, którzy chcą kształtować świat jutra. Hanza powraca do Gdańska po 27 latach od poprzedniego zjazdu, który towarzyszył obchodom millenium miasta.

Jako miasto, które przeszło długą drogę od hanzeatyckiego portu do symbolu walki o wolność, Gdańsk jest miejscem, które pokazuje, jak dziedzictwo kulturowe i historyczne może inspirować do tworzenia lepszej przyszłości.
W Gdańsku wierzymy, że dziedzictwo kulturowe miast hanzeatyckich jest nie tylko śladem przeszłości, ale także siłą napędową przyszłości. Pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego jest kluczem do tworzenia przyszłości, która jest zarówno pełna szacunku dla tradycji, jak i zorientowana na innowacje.

 

Miejsce