Link do opisu wydarzenia: Ania Dąbrowska "Tego chciałam"

Ania Dąbrowska "Tego chciałam"

Data: 12 lipca 2024 r.
Godzina: 20:00
Miejsce: Stary Maneż ul. Słowackiego 23, Gdańsk
Organizator: Stary Maneż

Szczegóły wydarzenia

Wypełnione dynamiką znanych przebojów autorstwa charyzmatycznej kompozytorki show, zachwyci nawet najwybredniejszych koneserów. Wspaniałe brzmienie zespołu, efekty wizualne, spontaniczność i naturalność to wielka radość i niezapomniane wrażenia, które na długo pozostaną w sercach i pamięci słuchaczy.

W repertuarze koncertowym Artystki znajdują się również utwory będące największymi przebojami wszech czasów, niezapomniane piosenki, które w nowych aranżacjach i muzycznych inspiracjach zagrzewają do wspólnej zabawy.
Ania Dąbrowska – Pierwsza Dama Polskiego Popu. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka.

Dotychczas nagrała siedem płyt, z których każda pokryła się platyną:
„Samotność po zmierzchu” (2004)
„Kilka historii na ten sam temat” (2006)
„W spodniach czy w sukience?” (2008)
„Ania Movie” (2010)
„Bawię się świetnie” (2012)
„Dla naiwnych marzycieli” (2016)
„The Best Of” (2017)

Jej krążki rozeszły się w sumie w ponad 500 000 egzemplarzy! Każdy kolejny album przynosił Ani Dąbrowskiej wiele nagród branżowych. Jest jedną z najczęściej nagradzanych Fryderykami polskich artystek, na swoim koncie ma już 25 nominacji i 9 statuetek. W 2004 roku doceniono ją jako Wokalistkę Roku, Nową Twarz Fonografii i za Album Roku Pop (Samotność po zmierzchu).

W 2006 roku ponownie została Wokalistką Roku z Albumem Roku Pop (Kilka historii na ten sam temat), a jej utwór „Trudno mi się przyznać” zgarnął nagrody w kategorii Piosenka Roku i Wideoklip Roku. W 2011 kolejny Fryderyk, tym razem za teledysk do piosenki „Bang, Bang”, a w 2017 roku za Album Roku Pop (Dla naiwnych marzycieli). W 2019 roku Ania otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego a w 2024 honorowy tytuł Ambasadora swojego rodzinnego Miasta Chełm. Artystka aktualnie pracuje nad swoją nową płytą.

Bilety

Miejsce