Link do opisu wydarzenia: 1989 - rapowany musical o tym jak w Gdańsku rodziła się demokracja

1989 - rapowany musical o tym jak w Gdańsku rodziła się demokracja

Data: 26 - 28 kwietnia 2023 r.
Godzina: 12:00 i 19:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety od 70 zł na teatrszekspirowski.pl
Organizator: Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie i Gdański Teatr Szekspirowski

Szczegóły wydarzenia

Spektakl formą nawiązujący do amerykańskiego "Hamiltona" ukaże upadek komunizmu z nowej perspektywy.

baner promujący: 1989 - rapowany musical o tym jak w Gdańsku rodziła się demokracja

 

1989 to spektakl w reżyserii Katarzyny Szyngiery formą nawiązujący do amerykańskiego “Hamiltona”. Rewolucyjny musical Lin-Manuela Mirandy wprowadził rap na Broadway, proponując świeży język opowiadania o historii atrakcyjny zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców. Za brzmienie naszego musicalu odpowiada jeden z najlepszych polskich producentów rapowych – Andrzej Mikosz “Webber” znany m.in z wieloletniej współpracy z “Łoną”.

1989 ukaże upadek komunizmu z nowej perspektywy. Wydarzenia znane z kronik filmowych i podręczników historii ożyją na scenie oglądane oczami trzech fascynujących par. W życiu Frasyniuków, Wałęsów i Kuroniów idee rywalizują z miłością, entuzjazm zderza się z ciężarem historii, a bohaterstwo przeplata się z rodzinnymi tragediami. Widzowie będą towarzyszyć bohaterom w momentach ikonicznych – podczas strajków w stoczni i przy Okrągłym Stole – ale też w intymnych chwilach radości i cierpienia przeżywanych w zaciszach peerelowskich mieszkań lub więziennych celach.

Wydarzenia znane z kronik filmowych oraz podręczników historii ożyją na scenie oglądane oczami trzech fascynujących par. W życiu Frasyniuków, Wałęsów i Kuroniów idee rywalizują z miłością, entuzjazm zderza się z ciężarem historii, a bohaterstwo przeplata się z rodzinnymi tragediami.

Historia przemian demokratycznych, legendy Solidarności i Okrągłego Stołu.
Koprodukcja Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Spektakl 12+.