Tegoroczna edycja w niewielkim stopniu przypominać będzie tą z ubiegłego roku. W myśl nowego regulaminu RSMP, rajd przybrał bardziej kompaktową, dwudniową formę, a odcinki specjalne o nawierzchni asfaltowej ponownie powracają na tradycyjne kaszubskie szutry. Rywalizacja toczyć się będzie na 11 odcinkach specjalnych o łącznej długości 122,9 km położonych w rejonie Szemudu, Luzina, Kartuz i Przodkowa.
Bazą zawodów będą Międzynarodowe Targi Gdańskie z Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo, gdzie ulokowane zostaną: Biuro Rajdu, Punkt Kibica, Park Serwisowy. W piątek 27 maja o godz. 17:00 odbędzie się ceremonia otwarcia 12. Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars oraz uroczysty start na Targu Węglowym w Gdańsku.
W sobotę o godzinie 10:00 zawodnicy udadzą się do serca Kaszub, by dwukrotnie pokonać pętlę trzech odcinków specjalnych w okolicach Szemudu. O godz. 18-tej nastąpi uroczyste zakończenie rajdu na rampie przy AmberExpo dla załóg biorących udział w Pucharze Szutrowym oraz RSMPo.
W niedzielę o godzinie 08:30 załogi wystartują z AmberExpo do drugiego dnia RSMP. Podczas dwóch pętli pokonają odcinki specjalne w oklicach Szemudu, dookoła jeziora Otalżyno oraz odcinek w okolicach Kartuz i Przodkowa. Wieńczący rywalizację w Mistrzostwach Polski, tzw. Power Stage wzorowany na mistrzostwach świata o nazwie BESOS odbędzie się w rejonie bazy rajdu w Gdańsku o godzinie 15:35. W odcinku tym czołowe trzy załogi nagradzane są dodatkowymi punktami w klasyfikacji generalnej sezonu M. Polski.
Do udziału w rajdzie w RSMP zgłosiło się ok. 40 załóg, eliminacja Szuter Cup zgłoszenia w trakcie. Wszyscy czołowi zawodnicy wystartują Fordami Fiesta, tyle że w specyfikacji R5.
Centrum prasowe, również zlokalizowane na terenie AmberExpo, otwarte będzie w następujących godzinach: 16:00-21:00 (piątek) 8.00-20.00 (sobota i niedziela).
Informacje szczegółowe dotyczące rajdu na stronie www.rajd-kaszub.pl