PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Życie na emeryturze może być piękne, czyli seniorzy na pikniku

Życie na emeryturze może być piękne, czyli seniorzy na pikniku
Jak zadbać o słoneczną jesień życia? Pomysłów może być wiele. Niektóre z nich zaproponowane zostały gdańskim seniorom na pikniku „Powitanie lata”, którzy odbył się w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki. W wydarzeniu wzięły też udział Broda i Saba - do niedawna podopieczne schroniska Promyk. Tym razem jednak, sunie odwiedziły seniorów prywatnie. Na początku roku zostały zaadoptowane.

Seniorzy chcą i lubią korzystać z życia

Piknik, który odbył się w piątek, 9 czerwca, to część projektu „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”, zainicjowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Gdańską Spółdzielnię Socjalną oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji. Celem projektu jest przede wszystkim dalsza aktywizacja oraz poprawa jakości życia mieszkańców 60+.

Jaka jest recepta na dobre, późne życie? Każdy zapewne ma swoją, ale zdaje się, że jest kilka uniwersalnych podpowiedzi, które okazują się pomocne zawsze i wszędzie. To uśmiech, miłe usposobienie i przede wszystkim towarzystwo drugiego człowieka. Ale seniorzy lubują się nie tylko w obcowaniu z ludźmi, bo bezpańskie psiaki są częstymi i mile widzianymi gośćmi w Domu Pomocy Społecznej Polanki. Tego typu spotkania przynoszą radość spragnionym miłości psom, ale i mieszkańcom domu, którzy z czułością wspominają zwierzęta, niegdyś im towarzyszące.

Broda i Saba to stałe bywalczynie spotkań z seniorami. To było jednak wyjątkowe. Do tej pory psiaki przyjeżdżały na ul. Polanki jako podopieczne schroniska Promyk. Teraz odwiedziły seniorów prywatnie. Ich opiekunka i wolontariuszka Promyka - Aleksandra Burlińska, zaadoptowała suczki i dała im kochający dom.Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze