PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#zostanwdomu i… zobacz nasze miasto z lotu ptaka. Wirtualny spacer po Gdańsku

#zostanwdomu i… zobacz nasze miasto z lotu ptaka. Wirtualny spacer po Gdańsku
Zostań w domu - to apel, do którego większość naszego społeczeństwa się stosuje. Miasta opustoszały, ale nadal wyglądają pięknie i dostojnie. Podobnie jest w naszym mieście. Zapraszamy naszych Czytelników na wirtualny spacer po Gdańsku.
Opustoszałe gdańskie ulice to widok niecodzienny, trudny, ale też pokazujący dyscyplinę i mądrość społeczeństwa
Opustoszałe gdańskie ulice to widok niecodzienny, trudny, ale też pokazujący dyscyplinę i mądrość społeczeństwa
FB/Aleksandra Dulkiewicz/Miasto Gdańsk

 

W "czasach zarazy". Zdjęcia, sytuacje - opowiadaj z nami, jak epidemia zmienia Gdańsk

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że zdecydowana większość ludzi na całym świecie boryka się z tym samym, trudnym zadaniem - koniecznością pozostania w domach. W Gdańsku - mieście, które o każdej porze roku tętni życiem, widzimy puste uliczki, pozamykane place zabaw czy pojedyncze samochody na głównych arteriach.

Opustoszały Gdańsk to widok, do którego trudno się przyzwyczaić, ale jest to jednocześnie widok, który napawa optymizmem i nadzieją na lepsze jutro, bo pokazuje dyscyplinę i mądrość społeczeństwa. Im bardziej opustoszałe będą nasze miasta, tym szybciej uporamy się aktualnym problemem i wrócimy do zwykłej codzienności, za którą tak bardzo tęsknimy.


Idziemy śladem prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która poprzez umieszczenie poniższego filmu w mediach społecznościowych, jako pierwsza zaprosiła gdańszczanki i gdańszczan oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w wirtualnym spacerze po naszym mieście.

Spacer nie jest długi, trwa zaledwie dwie i pół minuty. 

 

 

Zostańmy w domu, by w miarę możliwości ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 i nie narażać na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też naszych bliskich.

 

#zostanwdomu. Policja na ulicach Gdańska - zachęca przez megafony do pozostania w domuNatalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze