PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zostań hedonistą i bądź szczęśliwy. Jak to zrobić - podpowie dr filozofii Katarzyna de Lazari-Radek

Zostań hedonistą i bądź szczęśliwy. Jak to zrobić - podpowie dr filozofii Katarzyna de Lazari-Radek
„Czym jest dobre życie i dlaczego powinniśmy być hedonistami?” - wykład pod takim tytułem poprowadzi Katarzyna de Lazari-Radek, dr filozofii i etyczka z Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 listopada, w Instytucie Kultury Miejskiej. Wstęp wolny.
filozofia w ikm

Dr Katarzyna de Lazari-Radek to filozofka i etyczka, pracująca w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Od lat zajmuje się zagadnieniem szczęścia, przyjemności i dobrego życia.

W czwartek, 21 listopada, z okazji Światowego Dnia Filozofii poprowadzi dyskusję na temat tego, jak możemy rozumieć szczęście i do którego z jego aspektów warto dążyć. Jako hedonistka, podzieli się argumentami na rzecz zwiększania przyjemności w świecie istot odczuwających.

Będzie to kolejne wydarzenie w ramach „Filozofii w IKM”. Cykle wykładów, warsztatów, spotkań, projekcji filmowych, konferencji, koncertów itp. z filozofią w tytule odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej od września 2018 roku.

- Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia - tłumaczy koordynator cyklu Sławomir Czarnecki.

 

Wykład „Czym jest dobre życie i dlaczego powinniśmy być hedonistami?” odbędzie się w czwartek, 21 listopada, o godz. 19:00, w sieni Instytutu Kultury Miejskiej (Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40). Wstęp wolny.

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl