• Start
  • Wiadomości
  • A co, gdyby Żółty Wiadukt nie był żółty? Warsztaty dla mieszkańców

A co, gdyby Żółty Wiadukt nie był żółty? Warsztaty od studentów dla mieszkańców

Zaczęło się od zwycięstwa projektu pod hasłem: „Włącz żółty wiadukt”. Zaproponowały go studentki związane z Uczelniami Fahrenheita. Pomysł zwyciężył w konkursie #FarU i zdobył grant na jego realizację. A wszystko to dlatego, że młodzi ludzie chcą stworzenia przyjaznej przestrzeni wokół charakterystycznego gdańskiego wiaduktu. Poznaj propozycje i weź udział serii warsztatów.
06.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu fragment żółtego metalowego wiaduktu
Gdańscy studenci zainteresowani są charakterystycznym Żółtym Wiaduktem
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Twórcze warsztaty i gra miejska

Od przyszłego tygodnia do połowy maja zaplanowano warsztaty, a także grę miejską, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, a także goście naszego miasta.

- Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby nasz słynny Żółty Wiadukt nie był żółty? A może marzyliście o zaprojektowaniu przestrzeni wokół niego tak, aby była jeszcze bardziej przyjazna i inspirująca? Jeśli tak, mamy dla Was coś specjalnego - zachęcają studentki UF. - Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji do wspólnego projektowania, tworzenia i odkrywania. Zapraszamy mieszkańców, studentów, artystów i wszystkich, którzy kochają nasze miasto. Dołączcie do nas, aby spojrzeć na Żółty Wiadukt z innej perspektywy i zostawić swój ślad w przestrzeni Trójmiasta.

Geodeci na Żabiance i Olszynce. Sprawdzanie granic gruntów i budynków

Co będzie się działo?

  • 9 kwietnia, godz. 17.00-19.00 - warsztat: “Co by było, gdyby Żółty Wiadukt wcale nie był żółty?”. Odbędzie się na Politechnice Gdańskiej, w Gmachu Głównym, sala 416, piąte piętro.

- Rozważamy alternatywną historię Żółtego Wiaduktu! Pod wodzą lokalnego historyka odkryjecie nieznane oblicza tego miejsca i zaprojektujecie jego alternatywne wersje - zapowiadają organizatorki.

  • 16 kwietnia, godz. 17.00-19.00 - warsztat: “Projektowanie przestrzeni przyjaznej użytkownikom”. Odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim, przy ul. Bażyńskiego 4.

- Żółty dla każdego! Przekształćcie przestrzeń wokół wiaduktu, tworząc przyjazne miejsce dla wszystkich mieszkańców. Wspólnie z ekspertami odkryjecie tajniki projektowania uniwersalnego - zdradzają organizatorki.

  • 23 kwietnia, godz. 17.00-19.00 - warsztat: “Lokalni artyści tworzący z mieszkańcami dzielnicy”. Odbędzie się w siedzibie Rady Dzielnicy Aniołki, przy ul. Kopernika 8/4.

- Twórcze warsztaty z lokalnymi artystami. Włączcie się w działania kreatywne i stwórzcie swoją wersję Żółtego Wiaduktu na kamyczkach i torbach, które ozdobią nasze miasto - zachęcają studentki.

  • 12 maja, w godz. 13.00-18.00 - Gra miejska. Do wyboru dwie trasy: "Sekrety Stoczni" lub "Tajemnicze Aniołki". Zbiórka: Żółty Wiadukt przy Rondzie Ofiar Katynia.

Wydarzenia są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób. 

Organizatorzy:

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego

Digital Architecture Lab (Politechnika Gdańska)

Współpraca:

Rada Dzielnicy Aniołki

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej