PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zobacz Roberta Lewandowskiego i resztę reprezentacji na treningu. W najbliższy wtorek 

Zobacz Roberta Lewandowskiego i resztę reprezentacji na treningu. W najbliższy wtorek 
We wtorek, 15 czerwca, prawie 10 tysięcy kibiców będzie mogło zobaczyć trening piłkarzy reprezentacji Polski, którzy w Gdańsku przygotowują się do występów na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Poinformowała o tym prezydent Aleksandra Dulkiewicz.
Występy reprezentacji Polski w piłce nożnej cieszą się w Gdańsku niezmiennie dużym zainteresowaniem. Nz. kibice na Targu Węglowym, w czerwcu 2018 roku, podczas meczu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Polska - Kolumbia
Występy reprezentacji Polski w piłce nożnej cieszą się w Gdańsku niezmiennie dużym zainteresowaniem. Nz. kibice na Targu Węglowym, w czerwcu 2018 roku, podczas meczu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Polska - Kolumbia
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

To odpowiedź Miasta Gdańska i PZPN na wielkie zainteresowanie kibiców pierwszym otwartym treningiem naszej reprezentacji, który zaplanowano na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk na czwartek, 10 czerwca, o godz. 17. Ze względu na obostrzenia sanitarne przygotowano dla kibiców 5 tysięcy miejsc. Okazało się, że jest czterokrotnie więcej chętnych do obejrzenia Roberta Lewandowskiego i reszty reprezentacji na żywo. 

- Dlatego bardzo cieszę się z tego, że na następny trening, który odbędzie się we wtorek na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, została zwiększona pula wejściówek. Niemal dwukrotnie, prawie 10 tysięcy wejściówek, i będą one dystrybuowane już od poniedziałku - powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. 

W jaki sposób zdobyć darmowe wejściówki na wtorkowy trening? Trzeba będzie zgłosić zapotrzebowanie za pośrednictwem strony internetowej stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. 

- Pracujemy nad usprawnieniem systemu, ale i tak swoje w kolejce trzeba będzie odstać - mówi Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator. 

 

ZOBACZ WIDEO Z KONFERENCJI:

 

Będzie to trening po pierwszym już meczu reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej EURO 2020 (roczne opóźnienie ze względu na pandemię koronawirusa - przyp. red.). W poniedziałek, 14 czerwca, nasza drużyna zagra w Sankt Petersburgu przeciwko Słowacji. Piłkarze polecą na ten mecz z Gdańska już w niedzielę.

Reprezentacja Polski w czasie EURO swoją bazę noclegową ma w Sopocie. Na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk zaplanowano w sumie 10 treningów, w tym dwa otwarte dla publiczności. Jeśli nasza drużyna wyjdzie z grupy i awansuje do następnej fazy turnieju, treningów będzie oczywiście więcej - i wiadomo już, że kibice znowu zostaną zaproszeni na jeden z nich. Byłaby to trzecia okazja, by zobaczyć Roberta Lewandowskiego i innych reprezentantów na gdańskiej murawie.

 

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl