PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zobacz plakat Festiwalu FETA 2019. Zaprojektował go gdańszczanin

Zobacz plakat Festiwalu FETA 2019. Zaprojektował go gdańszczanin
Znamy wyniki konkursu na plakat XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, ogłoszonego przez Plamę - Gdański Archipelag Kultury. Zwycięzcą został Paweł Król z Gdańska i to jego projekt będzie promował tegoroczną FETĘ, która odbędzie się w dniach 11-14 lipca.
FETA co roku zaskakuje. Nz. praca Leo Bassiego Pato Gigante , która zachwyciła mieszkańców i turystów spektakularną i zabawną formą
FETA co roku zaskakuje. Nz. praca Leo Bassiego "Pato Gigante", która zachwyciła mieszkańców i turystów spektakularną i zabawną formą
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl
 
We wtorek, 5 marca, jury w składzie: Marek Bonisławski, Krzysztof Dydo, Joanna Górska, Elwira Twardowska i Krzysztof Wieczorek zebrało się, aby spośród prawie 200 prac wyłonić plakat promujący XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. 
 
Na konkurs wpłynęły 184 projekty z całej Polski. Po wstępnej selekcji do drugiego etapu wybrano 30 projektów, następnie liczbę tę zredukowano do 26 plakatów, które będzie można zobaczyć podczas wystawy pokonkursowej. Do ścisłego finału zakwalifikowano 9 prac, a spośród nich wyłoniono ostatecznego zwycięzcę - Pawła Króla z Gdańska. 
 
 
Zwycięska praca Pawła Króla z Gdańska będzie promowała tegoroczny festiwal FETA
Zwycięska praca Pawła Króla z Gdańska będzie promowała tegoroczny festiwal FETA
autor: Paweł Król
 
 
Autorzy prac zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową: Bartosz Balcerzak i Aleksandra Kostrzewa, Nina Budzyńska, Dominika Czerniak-Chojnacka, Berenika Godlewska, Patryk Grzeszczyk, Weronika Jaźwińska, Izabela Kachel, Damian Kłaczkiewicz, Hanna Kmieć i Katarzyna Cichosz, Paweł Król, Klaudia Kuchno, Michał Łącki, Jacek Miś, Katarzyna Nachman, Julita Olejniczak, Bogna Otto-Węgrzyn, Natalia Rogowska, Dominik Róg, Tomasz Stelmaski, Anna Tatar, Anna Witkowicz, Beata Wnuk Lipinska, Maria Zaleska, Aleksandra Ziętala oraz Kamil Żeromski i Adam Orlikowski.
 
oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl