PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sierpień 2018 w naszym mieście oczami fotoreporterów gdansk.pl

Sierpień 2018 w naszym mieście oczami fotoreporterów gdansk.pl
Kolejna ulewa, słońce i plaża, festiwale - Szekspirowski i Mozartiana, cudeńka na Jarmarku św. Dominika, tysiące harcerzy na Wyspie Sobieszewskiej, efektowne Water Show na Motławie, księżyc na barce - dar Krakowian dla Pomorzan, maraton rolkarski. Działo się w Gdańsku w sierpniu.
Po południu w środę, 1 sierpnia, w ciągu dosłownie kilkudziesięciu minut w Śródmieściu, na Chełmie i na Dolnym Mieście spadło od 29 do 52 mm deszczu. Do największego zalania na skutek gwałtownych opadów doszło na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowych Ogrodów. Setki osób usuwały wieczorem i w nocy ze środy na czwartek skutki wielkiej burzy.
Po południu w środę, 1 sierpnia, w ciągu dosłownie kilkudziesięciu minut w Śródmieściu, na Chełmie i na Dolnym Mieście spadło od 29 do 52 mm deszczu. Do największego zalania na skutek gwałtownych opadów doszło na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowych Ogrodów. Setki osób usuwały wieczorem i w nocy ze środy na czwartek skutki wielkiej burzy.
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i obejrzyj film. Zobacz więcej zdjęć

Czwartek, 2 sierpnia. Na blisko 100 hektarach powstaje nietypowe miasteczko. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne ogromne namioty, a na zielone tereny docierają pierwsi harcerze z różnych zakątków naszego kraju. W dniach 6-16 sierpnia zaplanowano tu bowiem ogólnopolski zlot z okazji 100-lecia ZHP i 100-lecia Niepodległości
Czwartek, 2 sierpnia. Na blisko 100 hektarach powstaje nietypowe miasteczko. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne ogromne namioty, a na zielone tereny docierają pierwsi harcerze z różnych zakątków naszego kraju. W dniach 6-16 sierpnia zaplanowano tu bowiem ogólnopolski zlot z okazji 100-lecia ZHP i 100-lecia Niepodległości
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Zobacz więcej zdjęć

Aż 10 dni trwało tegoroczne teatralne święto w Gdańsku: 22. Festiwal Szekspirowski. Publiczność mogła zobaczyć spektakle z Iranu, Argentyny, Sardynii, Czech, Niemiec i Polski. Jednym z nich było Miarka za miarkę  w reżyserii Jana Klaty.
Aż 10 dni trwało tegoroczne teatralne święto w Gdańsku: 22. Festiwal Szekspirowski. Publiczność mogła zobaczyć spektakle z Iranu, Argentyny, Sardynii, Czech, Niemiec i Polski. Jednym z nich było "Miarka za miarkę" w reżyserii Jana Klaty.
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj podsumowanie 22. Festiwalu Szekspirowskiego. Zobacz więcej zdjęć

Lato tego roku było (jest) piękne. Co prawda na kilka dni z gdańskich kąpielisk plażowiczów przegoniły sinice, ale i tak będzie co wspominać. Słońce, morze, ciepła woda... Za rok zapraszamy ponownie na plaże do Brzeźna, Jelitkowa, Sobieszewa (na zdjęciu), Stogów
Lato tego roku było (jest) piękne. Co prawda na kilka dni z gdańskich kąpielisk plażowiczów przegoniły sinice, ale i tak będzie co wspominać. Słońce, morze, ciepła woda... Za rok zapraszamy ponownie na plaże do Brzeźna, Jelitkowa, Sobieszewa (na zdjęciu), Stogów
fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl
Zobacz więcej zdjęć

W poniedziałek, 6 sierpnia, przy jednym z powstających budynków na Wyspie Spichrzów, zawieszono wiechę. To oznacza, że gotowy jest stan surowy obiektów, które powstają w ramach drugiego etapu realizacji Deo Plazy. Wszystko wskazuje też na to, że już w październiku otwarty zostanie - częściowo - zaplanowany tutaj hotel
W poniedziałek, 6 sierpnia, przy jednym z powstających budynków na Wyspie Spichrzów, zawieszono wiechę. To oznacza, że gotowy jest stan surowy obiektów, które powstają w ramach drugiego etapu realizacji Deo Plazy. Wszystko wskazuje też na to, że już w październiku otwarty zostanie - częściowo - zaplanowany tutaj hotel
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Zobacz więcej zdjęć

Jarmark św. Dominika odbywał się w tym roku po raz 758. Swoje towary, przedmioty, potrawy i usługi oferowało aż tysiąc wystawców. Wyłapywaliśmy (naszym zdaniem) najciekawsze perełki rzemieślnicze i spożywcze
Jarmark św. Dominika odbywał się w tym roku po raz 758. Swoje towary, przedmioty, potrawy i usługi oferowało aż tysiąc wystawców. Wyłapywaliśmy (naszym zdaniem) najciekawsze perełki rzemieślnicze i spożywcze
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Zobacz więcej zdjęć

We wtorek, 7 sierpnia, miało miejsce uroczyste otwarcie największej imprezy edukacyjnej w Polsce. Na zlot ZHP przyjechało do Gdańska około 15 tys. harcerzy. Wyspa Sobieszewska, na której rozbito tysiące namiotów, wyglądała imponująco. Robiła wrażenie nie tylko na harcerzach!
We wtorek, 7 sierpnia, miało miejsce uroczyste otwarcie największej imprezy edukacyjnej w Polsce. Na zlot ZHP przyjechało do Gdańska około 15 tys. harcerzy. Wyspa Sobieszewska, na której rozbito tysiące namiotów, wyglądała imponująco. Robiła wrażenie nie tylko na harcerzach!
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i obejrzyj filmy. Zobacz więcej zdjęć

Takiego widowiska jeszcze w Gdańsku nie było. Po raz pierwszy zorganizowany u nas został Water Show. W niedzielę, 12 sierpnia, popisy ekstremalnych sportowców na Motławie podziwiały tłumy gdańszczan i turystów.
Takiego widowiska jeszcze w Gdańsku nie było. Po raz pierwszy zorganizowany u nas został Water Show. W niedzielę, 12 sierpnia, popisy ekstremalnych sportowców na Motławie podziwiały tłumy gdańszczan i turystów.
Przemek Szalecki/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i obejrzyj film. Zobacz więcej zdjęć

Ogromny biały „rogal” pokryty kraterami, które z bliska okazują się pamiątkowymi fotografiami mieszkańców Krakowa - to „Dar Krakowian dla Pomorzan”. Nietuzinkowy obiekt przypłynął do Gdańska na barce w niedzielę, 19 sierpnia. Można go oglądać na terenie Stoczni Cesarskiej, przed nową siedzibą galerii WL4 - budynkiem Mleczny Piotr
Ogromny biały „rogal” pokryty kraterami, które z bliska okazują się pamiątkowymi fotografiami mieszkańców Krakowa - to „Dar Krakowian dla Pomorzan”. Nietuzinkowy obiekt przypłynął do Gdańska na barce w niedzielę, 19 sierpnia. Można go oglądać na terenie Stoczni Cesarskiej, przed nową siedzibą galerii WL4 - budynkiem Mleczny Piotr
fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Zobacz więcej zdjęć

Tegoroczna edycja Festiwalu Mozartiana rozpoczęła się w Domu Uphagena, po czterech dniach artyści wyszli w plener: przenieśli się do Parku Oliwskiego. W środę, 22 sierpnia, wiele osób czekało na to wydarzenie. Piękna muzyka, cudowna pogoda...To był bardzo udany wieczór
Tegoroczna edycja Festiwalu Mozartiana rozpoczęła się w Domu Uphagena, po czterech dniach artyści wyszli w plener: przenieśli się do Parku Oliwskiego. W środę, 22 sierpnia, wiele osób czekało na to wydarzenie. Piękna muzyka, cudowna pogoda...To był bardzo udany wieczór
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł i obejrzyj film. Zobacz więcej zdjęć

Były gry i zabawy, uśmiech i radość starszych i młodszych, małych i dużych. Piknik Rodzinny, który odbył się w sobotę, 25 sierpnia, w Parku Prezydenta Ronalda Reagana cieszył się sporym powodzeniem
Były gry i zabawy, uśmiech i radość starszych i młodszych, małych i dużych. Piknik Rodzinny, który odbył się w sobotę, 25 sierpnia, w Parku Prezydenta Ronalda Reagana cieszył się sporym powodzeniem
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Zobacz więcej zdjęć

Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy odbył się w Gdańsku w sobotę, 25 sierpnia. Nasze miasto już po raz dziesiąty gościło znakomitych polskich i europejskich rolkarzy. Główny dystans, czyli pełny maraton o dystansie 42 230 m, wygrał niemiecki zawodnik Felix Rijhnen. Najszybszą kobietą była Katharina Rumpus, również z Niemiec
Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy odbył się w Gdańsku w sobotę, 25 sierpnia. Nasze miasto już po raz dziesiąty gościło znakomitych polskich i europejskich rolkarzy. Główny dystans, czyli pełny maraton o dystansie 42 230 m, wygrał niemiecki zawodnik Felix Rijhnen. Najszybszą kobietą była Katharina Rumpus, również z Niemiec
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Zobacz więcej zdjęć

Zobacz także:

Wakacyjny lipiec 2018. Zdjęcia fotoreporterów gdansk.pl

Czerwiec 2018 w naszym mieście. Zdjęcia fotoreporterów gdansk.pl

Maj 2017 w Gdańsku w obiektywie naszych fotoreporterów

Kwiecień 2017 w Gdańsku oczami naszych fotoreporterów

Marzec 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Luty 2017 w Gdańsku. ZOBACZ najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Styczeń 2018 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze