PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zaszczep wiedzę o szczepieniach - Piknik na zdrowie online

Zaszczep wiedzę o szczepieniach - Piknik na zdrowie online
"Zaszczep wiedzę o szczepieniach" to hasło Pikniku na zdrowie, który odbędzie się w sobotę, 12 czerwca. Eksperci z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w sposób przystępny wytłumaczą, jakie korzyści wynikają z poddania się szczepieniu oraz przedstawią ew. możliwe zdarzenia niepożądane po podaniu zastrzyku. Transmisja od godz. 11.00 na www.gdansk.pl oraz profilu Fb Hevelianum.
Jakie korzyści wynikają z poddania się szczepieniu? Jakie niepożądane zdarzenia mogą się pojawić po podaniu zastrzyku? Na pytania i wątpliwości odpowiedzą specjaliści (zdjęcie ilustracyjne)
Jakie korzyści wynikają z poddania się szczepieniu? Jakie niepożądane zdarzenia mogą się pojawić po podaniu zastrzyku? Na pytania i wątpliwości odpowiedzą specjaliści (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Sylwia Mierzewska / UCK

 

“Wszyscy widzimy, jak duże emocje wywołuje temat szczepień. Widoczne jest to szczególnie teraz, kiedy prowadzony jest Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Duża część Polaków waha się, albo rezygnuje z przyjęcia szczepionek, nie tylko tych przeciwko SARS-CoV-2, bazując nie na rzetelnej i eksperckiej wiedzy, a na komentarzach wątpliwych specjalistów i krzykliwych tytułach. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Pikniku na zdrowie, którego hasłem przewodnim jest "Zaszczep wiedzę o szczepieniach", pozwoli wszystkim podjąć słuszną decyzję za każdym razem, kiedy staną oni przed wyborem – szczepić się czy nie? Sprawi, że świadomą decyzję podejmą rodzice, którzy o szczepieniu decydują za swoje dzieci, ale też wielbiciele podróży lub urlopowicze, którzy zastanawiają się czy dzięki szczepionce np. przeciwko żółtaczce, będą bezpieczniejsi” - piszą organizatorzy tegorocznego Pikniku na zdrowie.


W trakcie wydarzenia on-line w trzech blokach tematycznych (o godz. 11:00, 12:00 i 13:00) głos zabiorą:

dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz
fot. Paweł Sudara / GUMed
  • dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz - specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych oraz konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych, który pomoże podjąć dobrą decyzję wszystkim, którzy stoją przed dylematem związanym ze szczepieniem.

Początek o godz. 11.00. 

dr n. med. Anna Kuna
fot. Paweł Sudara / GUMed
  • dr n. med. Anna Kuna - specjalistka chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej podpowie, jak przygotować się do zdrowej podróży, uwzględniając szczepienia

Początek o godz. 12.00. 

dr hab. n. med. Joanna Renke
_fot. Paweł Sudara / GUMed
  • dr hab. n. med. Joanna Renke - specjalistka w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej opowie o szczepieniach u dzieci, które od ponad 200 lat ratują im życie

Początek o godz. 13.00.

 

Transmisja w sobotę, 12 czerwca, na profilu Hevelianum na Fb oraz na www.gdansk.pl. Początek o godz. 11.00.


Więcej informacji - na stronie internetowej GUMed


ZOBACZ FILMOWĄ ZAPOWIEDŹ WYDARZENIA

 

 
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl