PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zaszczep wiedzę o szczepieniach - Piknik na zdrowie online

Zaszczep wiedzę o szczepieniach - Piknik na zdrowie online
"Zaszczep wiedzę o szczepieniach" to hasło Pikniku na zdrowie, który odbędzie się w sobotę, 12 czerwca. Eksperci z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w sposób przystępny wytłumaczą, jakie korzyści wynikają z poddania się szczepieniu oraz przedstawią ew. możliwe zdarzenia niepożądane po podaniu zastrzyku. Transmisja od godz. 11.00 na www.gdansk.pl oraz profilu Fb Hevelianum.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jakie korzyści wynikają z poddania się szczepieniu? Jakie niepożądane zdarzenia mogą się pojawić po podaniu zastrzyku? Na pytania i wątpliwości odpowiedzą specjaliści (zdjęcie ilustracyjne)
Jakie korzyści wynikają z poddania się szczepieniu? Jakie niepożądane zdarzenia mogą się pojawić po podaniu zastrzyku? Na pytania i wątpliwości odpowiedzą specjaliści (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Sylwia Mierzewska / UCK

 

“Wszyscy widzimy, jak duże emocje wywołuje temat szczepień. Widoczne jest to szczególnie teraz, kiedy prowadzony jest Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Duża część Polaków waha się, albo rezygnuje z przyjęcia szczepionek, nie tylko tych przeciwko SARS-CoV-2, bazując nie na rzetelnej i eksperckiej wiedzy, a na komentarzach wątpliwych specjalistów i krzykliwych tytułach. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Pikniku na zdrowie, którego hasłem przewodnim jest "Zaszczep wiedzę o szczepieniach", pozwoli wszystkim podjąć słuszną decyzję za każdym razem, kiedy staną oni przed wyborem – szczepić się czy nie? Sprawi, że świadomą decyzję podejmą rodzice, którzy o szczepieniu decydują za swoje dzieci, ale też wielbiciele podróży lub urlopowicze, którzy zastanawiają się czy dzięki szczepionce np. przeciwko żółtaczce, będą bezpieczniejsi” - piszą organizatorzy tegorocznego Pikniku na zdrowie.


W trakcie wydarzenia on-line w trzech blokach tematycznych (o godz. 11:00, 12:00 i 13:00) głos zabiorą:

dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz
fot. Paweł Sudara / GUMed
  • dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz - specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych oraz konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych, który pomoże podjąć dobrą decyzję wszystkim, którzy stoją przed dylematem związanym ze szczepieniem.

Początek o godz. 11.00. 

dr n. med. Anna Kuna
fot. Paweł Sudara / GUMed
  • dr n. med. Anna Kuna - specjalistka chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej podpowie, jak przygotować się do zdrowej podróży, uwzględniając szczepienia

Początek o godz. 12.00. 

dr hab. n. med. Joanna Renke
_fot. Paweł Sudara / GUMed
  • dr hab. n. med. Joanna Renke - specjalistka w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej opowie o szczepieniach u dzieci, które od ponad 200 lat ratują im życie

Początek o godz. 13.00.

 

Transmisja w sobotę, 12 czerwca, na profilu Hevelianum na Fb oraz na www.gdansk.pl. Początek o godz. 11.00.


Więcej informacji - na stronie internetowej GUMed


ZOBACZ FILMOWĄ ZAPOWIEDŹ WYDARZENIA

 

 
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl