Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„ZaKOTani w Gdańsku” – najlepsze zdjęcia wybrane

W drugiej edycji konkursu fotograficznego „ZaKOTani w Gdańsku”, Jury postanowiło przyznać połowę więcej nagród niż przewidywał regulamin! Atrakcyjne gdańskie zestawy upominkowe oraz dziesięciokilogramowe worki z karmą otrzyma aż 15 osób.

„ZaKOTani w Gdańsku” – najlepsze zdjęcia wybrane
A
A
data publikacji: 07 marca 2018 r.

Konkurs fotograficzny dla opiekunów gdańskich kotów, Miasto Gdańsk zorganizowało po raz drugi. Jego nazwa nawiązuje w żartobliwy sposób do Walentynkowego Konkursu Fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”, a celem wspólnej zabawy jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu gdańszczan, uwrażliwienie na często trudny koci los oraz wyróżnienie tych gdańszczan, którzy kotami opiekują się na co dzień.


Piętnaście zamiast dziesięciu
Do końca lutego należało przesłać zdjęcie kota (lub kotów) wraz z opiekunami. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt zdjęć, a Jury musiało wybrać z nich 10, które miały zostać nagrodzone.
- W tym roku wpłynęło o wiele więcej zdjęć niż w pierwszej, zeszłorocznej edycji – mówi przewodniczący Jury Marcin Tryksza, autor i koordynator Programu Pomocy Gdańskim Kotom, pracownik Wydział Środowiska gdańskiego magistratu. – Wybór tylko dziesięciu z nich był bardzo trudny. Udało się jednak uzyskać dodatkowe środki i dlatego wyróżniliśmy o połowę więcej uczestników – piętnaście osób (i kotów oczywiście!).
- Wybór nie był łatwy i cieszę się, że udało się zwiększyć liczbę wyróżnionych – dodaje członkini Jury Irena Stępień-Pierożyńska. – A jak przyznawałam swój głos? Przede wszystkim za wrażenie artystyczne, za fajnego kota, za pomysł. Opiekunowie otrzymają m.in. gdańską filiżankę autorstwa Magdy Benedy, gdańską edycję kultowej gry TIMELINE oraz zestaw gadżetów promocyjnych. Dla kotów przygotowano dziesięciokilogramowe worki z karmą.

Oto zwycięzcy (w kolejności alfabetycznej) drugiej edycji konkursu fotograficznego „ZaKOTani w Gdańsku”:

Iwona Baldowska i kot Rupert
Iwona Baldowska
Jaromir Belicki i kot Pafnucy
Jaromir Belicki
Kamil Bogusz i kot Zizzy
Kamil Bogusz
Maria Ciundziewicka i kot Micia
Maria Ciundziewicka
Julita Dubowska i kot Tofik
Julita Dubowska
Ewa Gajcy i kot Lubiś
Ewa Gajcy
Katarzyna Kaczmarek-Dawidowska i kotka Tola
Katarzyna Kaczmarek-Dawidowska
Paweł Lubański i kotka Daisy
Paweł Lubański
Marta Malinowska i kotka Tosia
Marta Malinowska
Ina Młocicka i kot Kulfon
Ina Młocicka
Paweł Mordak i kotka Czu Czu
Paweł Mordak
Zofia i Jacek Rogowscy oraz kot Zoya
Zofia i Jacek Rogowscy
Marta Nawrocka i kot Tofik
Marta Nawrocka
Anna Wieczerzak i kotka Luna
Anna Wieczerzak
Karolina Zawiszewska i kot Franio
Karolina Zawiszewska
Pomagamy już dwanaście lat
Przypomnijmy, że od 2006 roku Gdańsk w ramach programu przekazał mieszkańcom 1210 budek – domków dla kotów, które praktycznie równomiernie „pokryły” miasto. Oprócz domków, każdy z ponad pół tysiąca Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów otrzymuje karmę dla podopiecznych na okres zimowy (grudzień-marzec) i możliwość sterylizacji lub kastracji dla zwierząt będących pod jego opieką.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl