PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

GOT. Dobra na prezent - planszówka "Zagraj w Gdańsk". Bursztyny dla zwycięzcy

GOT. Dobra na prezent - planszówka "Zagraj w Gdańsk". Bursztyny dla zwycięzcy
Gra planszowa Visit Gdansk to najnowszy projekt Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Zapakowana w estetyczne pudełko, z estetycznymi komponentami i autorskimi regułami, spełnia wymagania w pełni profesjonalnej gry, a do tego zachęca i pomaga poznać 1000-letni Gdańsk. I nagrodą są najprawdziwsze bursztyny.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

 

Zgodnie z najnowszymi standardami świata gier planszowych, gra jest zapakowana w piękne i kolorowe pudełko. Wszystkie komponenty, czyli plansza, pionki, karty, kostki i kafelki są najwyższej jakości. Uwaga – pamiątki, które kolekcjonujemy by wygrać, to prawdziwe bursztyny i jest ich aż 15. Plansza jest modularna, co oznacza, że żadna rozgrywka nie jest taka sama. To sprawia, że po grę chętnie sięgniemy wiele razy.


Dla kogo?

Gra została zaprojektowana dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat. Czas rozgrywki wynosi ok. 1 godziny. Wprawni gracze po kilku rozgrywkach będą w stanie ukończyć wyzwanie w nieco krótszym czasie.

 

Jak wygrać?

W grze wcielamy się w jedną z czterech postaci. Może to być student, senior, biznesmen lub cała rodzina. Celem gry jest zdobycie trzech bursztynów. Kto pierwszy je zbierze – wygrywa. Możemy tego dokonać odwiedzając na planszy charakterystyczne dla Gdańska miejsca. Znajdziemy tu m.in. parki, zabytki, restauracje, ale także np. stocznię.

Zadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Każda postać ma swoje mocne i słabe strony. Trzeba umiejętnie dysponować zasobami, aby sprawnie poznawać kolejne miejsca. Pojechać tramwajem? A może taksówką – jest szybsza, ale więcej kosztuje. Tylko sprytny balans i dobre wybory zapewnią nam zwycięstwo. Aha – uważajcie też na pogodę – może nam pomóc lub pokrzyżować szyki, nawet kiedy wydaje się, że wygrana jest w zasięgu ręki.

 

 

To kapitalna rozrywka dla paczki znajomych lub rodziny!

Cel gry to nie tylko zwycięstwo. Każdy kafelek układany na planszy zawiera na odwrocie ciekawe fakty o Gdańsku. Dzięki grze poznamy więc wiele ciekawostek. Nie martw się nawet jeśli nie będziesz pierwszy. I tak poszerzysz swoją wiedzę - można więc śmiało powiedzieć, że w tej grze wygrywa każdy! Dzięki niej możesz w ciekawy i zabawny sposób odkrywać Gdańsk, nawet kiedy za oknem ciemno, zimno i mokro.

Planszówka została opracowana przez projektanta gier – Sławomira Czubę, który na swoim koncie ma już wiele gier. Z kolei za produkcję odpowiedzialna jest znana firma Trefl. Te dwa czynniki to gwarancja najwyższej jakości.

Gra jest dostępna za pośrednictwem sklepu internetowego Visit Gdańsk, a także w punktach informacji turystycznej (Port Lotniczy, tunel przy dworcu PKP Gdańsk Główny oraz Długi Targ 28/29). Kosztuje 79,99 pln.

oprac. IB