• Start
  • Wiadomości
  • Zadbaj o swoją formę. Karnety i bilety na miejskie baseny znowu w sprzedaży

Zadbaj o swoją formę. Karnety i bilety na miejskie baseny znowu w sprzedaży

W poniedziałek, 19 sierpnia po południu ruszyła przedsprzedaż biletów i karnetów na miejskie pływalnie zarządzane przez Gdański Ośrodek Sportu. Przypominamy, że oferta dotyczy roku szkolnego 2019/2020, ale już teraz warto zaplanować aktywność w wodzie.
19.08.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Klienci mają do wyboru cztery gdańskie pływanie z których - już od września - będą mogli korzystać siedem dni w tygodniu
Klienci mają do wyboru cztery gdańskie pływanie z których - już od września - będą mogli korzystać siedem dni w tygodniu
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

To doskonały moment, żeby zaplanować sobie korzystanie z pływalni na okres jesienny, zimowy oraz wiosenny. Przypominamy, że poza obiektami przyszkolnymi miejskich basenów mamy w Gdańsku cztery (Chełm, Osowa, Stogi, Orunia) i zawczasu zakupić można bilety wstępu na wymienione pływalnie. Należy jednak pamiętać, że mówimy o przedsprzedaży. W praktyce oznacza to, że zakupione bilety będą aktywne od poniedziałku, 2 września. W ofercie oprócz biletów jednorazowych, znajdziemy: karnet miesięczny, kwartalny, półroczny oraz roczny.

- Mamy wiele rodzajów zachęt dla osób, które chciałyby regularnie korzystać z pływalni – mówi Grzegorz Pawelec, rzecznik prasowy Gdańskiego Ośrodka Sportu. - Mam na myśli przede wszystkim niższe ceny karnetów, bo im więcej wejść w karnecie, tym cena jednorazowego wejścia jest niższa. Dodatkowo, w tym roku ponownie proponujemy zakup karnetu open. Dzięki tej ofercie możemy kupić bezimienny karnet z którego korzystać będzie kilku członków rodziny lub na przykład dwoje przyjaciół.

 

Z Kartą Mieszkańca znowu będzie taniej

W zbliżającym się sezonie ponownie zadowoleni powinni być posiadacze Karty Mieszkańca. Każdy, kto taką kartę posiada, może liczyć na 10 proc. rabat zarówno przy zakupie jednorazowego biletu, jak i karnetu. Karta upoważnia także do jednego w roku, bezpłatnego wejścia na jedną z czterech zarządzanych przez GOS pływalnię (pod warunkiem dostępności miejsc). Ponad to Karta Mieszkańca ponownie będzie nośnikiem zakupionych usług (biletu lub karnetu), dzięki czemu nie trzeba będzie nosić w portfelu dodatkowego "plastiku". Przypominany, że na miejskich pływalniach także są honorowane karty typu MultiSport czy FitProfit.

 

Od bladego świtu do późnego wieczora

Harmonogramy dostępności pływalni są zbliżone, ale nieco różnią się od siebie. Jeśli mamy wybraną jedną pływalnię, z której już korzystaliśmy lub wiemy, że będziemy - problemu nie ma, bo interesuje nas tylko jeden obiekt. Jeśli jednak nie podjęliśmy decyzji, gdzie będziemy pływać lub prawdopodobne jest, że korzystać będziemy z kilku basenów, warto zapoznać się z harmonogramami pływalni, które znajdziemy TUTAJ.

Po wakacjach, od poniedziałku do piątku, ranne ptaszki mogą skorzystać z miejskich basenów między godz. 6.20 a 7.00. Oferta ta nie dotyczy Chełmu, gdzie od rana, przez pięć dni w tygodniu z basenu korzystać będą wyłącznie uczniowie. Natomiast na Oruni, o poranku popływamy nawet do 8.30. Warto jednak pamiętać, że od poniedziałku do piątku, na basenach w godz. 7.00 - 16.00 będą odbywać się bezpłatne zajęcia dla uczniów. Dla pozostałych użytkowników, baseny będą dostępne w dni robocze w wymienionych wyżej porach oraz od 16.00 do 22.00. W weekendy pływalnie będą funkcjonować w systemie aquapark (wejście o dowolnej porze, na 1 godzinę z możliwością przedłużenia) od 7.00 do 22.00. Wyjątkiem jest tu Osowa - w soboty aquapark czynny będzie w godz. 7.00 - 11.00 oraz 13.00 - 22.00, a w niedziele 7.00 - 9.00 oraz 13.00 - 22.00.

 
Warto przypomnieć, że pływalnie miejskie, to nie tylko oferta basenowa, ale także inne udogodnienia w postaci hydromasażu czy sauny. Wszystkie dodatkowego atrakcje, które są oferowane przez dany obiekt, są dostępne w ramach zakupionego biletu czy karnetu
Warto przypomnieć, że pływalnie miejskie, to nie tylko oferta basenowa, ale także inne udogodnienia w postaci hydromasażu czy sauny. Wszystkie dodatkowego atrakcje, które są oferowane przez dany obiekt, są dostępne w ramach zakupionego biletu czy karnetu
Przemysław Szalecki/gdansk.pl

 

Warto pamiętać, że gdańskie baseny proponują nie tylko korzystanie z torów pływackich, bo wizyta na którymś z miejskich basenów może mieć charakter wcale nie sportowy, lecz czysto rekreacjny. Klienci mają do dyspozycji m.in. wanny z hydromasażem, dysze do masażu karku i pleców, gejzery oraz sauny fińskie. Każda z tych atrakcji jest dostępna w ramach zakupionego biletu czy karnetu. Dostępność uzależniona jest od danego obiektu – pełny zestaw udogodnień posiadają najnowsze baseny – na Oruni oraz na Stogach, zostały one również w pełni przystosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wejściówki najłatwiej nabyć drogą elektroniczną poprzez stronę plywalniegdansk.pl.

- Coraz więcej osób wybiera tę formę zakupienia wejściówek na baseny i jest to dla nas pozytywny sygnał, że internetowy system jest dużo wygodniejszy niż konieczność stawienia się w kasie biletowej - dodaje Grzegorz Pawelec. 

Kto jednak woli tradycyjną formułę zakupu biletów i kranetów, też ma taką możliowość w kasach pływalni. Do końca sierpnia będą one otwarte w następujących terminach:

  • Chełm – od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 20.00

  • Stogi, Orunia – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 20.00

  • Osowa – przerwa technologiczna potrwa tam do końca sierpnia, sprzedaż tylko za pośrednictwem internetu

 
Może warto w tym roku kupić karnet na basen? Ten pomysł powinien zmobilizować do regularnego korzystania z pływalni, a wiadomo, że systematyczność jest ważna we wszystkim, co ma przynosić efekty
Może warto w tym roku kupić karnet na basen? Ten pomysł powinien zmobilizować do regularnego korzystania z pływalni, a wiadomo, że systematyczność jest ważna we wszystkim, co ma przynosić efekty
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

TV

Profilaktyka piersi w tramwaju w Dzień Kobiet