PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wymiana nawierzchni, chodników, sieci wodociągowej. Znamy oferty firm, które chcą zmodernizować ulicę Piastowską

Wymiana nawierzchni, chodników, sieci wodociągowej. Znamy oferty firm, które chcą zmodernizować ulicę Piastowską
Sześć ofert wpłynęło w przetargu na przebudowę ulicy Piastowskiej w Gdańsku. Prace prowadzone będą na odcinku od ulicy Chłopskiej do okolic ulicy Subisława. Realizacja inwestycji ma potrwać siedem miesięcy od daty podpisania umowy.
Ul. Piastowska w Gdańsku w przededniu rozpoczęcia remontu, 20 stycznia 2021 r.
Ul. Piastowska w Gdańsku w przededniu rozpoczęcia remontu, 20 stycznia 2021 r.
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

W środę, 19 stycznia Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska Oferty otworzyła oferty, które wpłynęły w przetargu na przebudowę ulicy Piastowskiej, są one obecnie analizowane. Chęć modernizacji ulicy Piastowskiej zgłosiło sześć firm:

STRABAG Sp. z o.o. - 3.770.205,93 zł

COLAS Polska sp. z o. o. - 3 452 337,44 zł

Firma Budowlano – Drogowa MTM SA - 3 433 683,87   zł

EUROVIA POLSKA S.A. - 3.931.907,98 zł

WPRD GRAVEL Sp. z o.o. - 3 344 610,00 zł

Konsorcjum, lider: Kruszywo Sp. z o.o. - 3 160 729,60  zł 

 

Budżet przewidziany na realizację tego zadania wynosił 5,6 mln złotych. Ulica Piastowska w najbliższych miesiącach zostanie przebudowa na odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Subisława (rejon przystanku autobusowego Droszyńskiego). Oprócz wymiany nawierzchni na odcinku liczącym ok. 950 metrów, przebudowane zostaną chodniki, a także sieć wodociągowa. Prace potrwają siedem miesięcy od daty podpisania umowy. Będą koordynowane przez przedstawicieli DRMG i GIWK.

 

 

 

Zadanie realizowane jest w ramach programu Modernizacji nawierzchni dróg, który w 2020 roku objął trzy ulice na łączną kwotę  5,6 mln. zł. W ramach programu przebudowana została ul. Hallera na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki, fragment al. Grunwaldzkiej oraz ul. Chłopska na odcinku od Piastowskiej do Obrońców Wybrzeża.

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl