PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wsparcie zawodowe dla kobiet w czasie pandemii. Weź udział w licytacji unikalnych przedmiotów

Wsparcie zawodowe dla kobiet w czasie pandemii. Weź udział w licytacji unikalnych przedmiotów
Między 20 a 26 lipca toczyć się będzie internetowa licytacja unikalnych przedmiotów, z której dochód trafi do Centrum Praw Kobiet Oddział Gdańsk. Fundacja przeznaczy środki na sfinansowanie wsparcia dla realizujących się zawodowo kobiet, które na skutek pandemii zostały pozbawione środków do życia.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ręcznie robiony naszyjnik od Ewy Dudy
Ręcznie robiony naszyjnik od Ewy Dudy
fot. Ewa Duda

 

W czasie licytacji, która potrwa od 20 do 26 lipca do godz. 21, licytowane będą niezwykłe przedmioty i usługi przekazane przez trójmiejskich artystów i przedsiębiorców. Przepiękne  rękodzieło, przedmioty sztuki użytkowej, unikalne drobiazgi, atrakcyjne usługi w Trójmieście - to wszystko licytować można na platformie Allegro Charytatywni pod hasłem “Wielka Aukcja Charytatywna na rzecz Centrum Praw Kobiet”. Warto śledzić także profil wydarzenia na Fb.

 

Anna Gralla oferuje wielki wybór zakładek do książek
Anna Gralla oferuje wielki wybór zakładek do książek
Anna Gralla

 

Wiele realizujących się zawodowo kobiet, prowadzących własne działalności gospodarcze, na skutek pandemii pozbawionych zostało środków do życia. Olivia Business Centre, Amazon Development Center Poland i Centrum Praw Kobiet oddział w Gdańsku łączą siły, aby pomóc kobietom w potrzebie, jako organizatorzy aukcji. Dochód z niej posłuży na organizację wsparcia prawnego, psychologicznego i socjalnego wielu z nich - realizatorem pomocy będzie gdański oddział CPK. 

 

Czas na “Apteczkę muzyczną” Jakuba Knery - porady dla muzyków i organizatorów koncertów

 

Aukcja nie przypadkiem odbywa się na kilka dni przed Jarmarkiem św. Dominika w Gdańsku.

 

Portret Indianki wykonany markerami od Mariki Śliwy
Portret Indianki wykonany markerami od Mariki Śliwy
Marika Śliwa

 

- Czerpiąc z 760 letniej tradycji gdańskiego jarmarku, postanowiliśmy stworzyć most łączący kupieckie zwyczaje, nowoczesny mikrobiznes oraz pomoc tym kobietom, które najmocniej odczuwają skutki trwającej pandemii - tłumaczy Marta Moksa, menedżer O4 Coworking w Olivia Business Centre, dyrektor komunikacji wewnętrznej OBC: - Wierzymy, że nasze zaangażowanie w tym trudnym okresie może stać się bardzo istotnym bodźcem dla kobiet dotkniętych efektami zamrożenia gospodarki przez długie tygodnie. Chcemy wesprzeć je w ponownym uruchomieniu ich aktywności zawodowej i rozwoju potencjału. W kobiecej przedsiębiorczości widzimy potencjał już od dawna. Jako twórcy pierwszego w Polsce coworkingu dedykowanego kobietom (O4 Flow), jeszcze lepiej rozumiemy, jak pandemia na nie wpłynęła.

 

Torebka od gdyńskiej marki Mana Mana
Torebka od gdyńskiej marki Mana Mana
Mana Mana

 

Wśród darczyńców, którzy przekazali swoje przedmioty na aukcję są firmy i osoby prywatne: Amazon Development Center Poland (Główny Partner Aukcji), Olivia Star Top, Olivia Sports, O4 Coworking; #O4Flow, Trochę Fajne Lampy, Mana Mana, paplaLala, MariaEla, Nina Barańska, Katarzyna Stawicka, Joanna Arentewicz, Aleksandra Pawlik, Anna Gralla, Ewa Duda-Gottwald, Mari Slivva Iniziativva; Artboxdesign oraz Czerwony Piec i Pasta miasta. Wydarzenie wspierają muzycy: Katarzyna Miszczyszyn z Arrow Services; Access Denied i Adrian Jegorow z Amazon Development Center Poland, Szymon Białek z Amazon, Chór OBC.

 

Brave Kids w Gdańsku. Dzieci z Ukrainy, Białorusi i Polski przygotowują spektakl w św. Janie

 

Fundacja Centrum Praw Kobiet to najstarsza organizacja w Polsce udzielająca specjalistycznego wsparcia kobietom, której misją jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. W 1999 r. fundacja utworzyła oddział w Gdańsku.

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl