• Start
  • Wiadomości
  • Wizualna kampania społeczna. Zilustruj jeden z 21 Postulatów Młodych. Zgłoszenia do 30 lipca

Wizualna kampania społeczna. Zilustruj jeden z 21 Postulatów Młodych. Zgłoszenia do 30 lipca

Malarstwo, rysunek, grafika, grafika komputerowa, kolaż, fotografia… – technika dowolna, temat wspólny. Ogłaszamy nabór do projektu, którego finałem będzie wizualna kampania społeczna. Twoim zadaniem będzie stworzenie plakatu, który zilustruje jeden z 21 Postulatów Młodych, spisanych na rzecz lepszego świata. Organizatorem projektu jest Europejskie Centrum Solidarności. Zgłoszenia do północy 30 lipca.
29.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
6 luty 2019 r. Marsz Ponad Podziałami w Gdańsku
6 luty 2019 r. Marsz Ponad Podziałami w Gdańsku
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Swoje 21 Postulatów Młodych trójmiejskie uczennice i uczniowie sformułowali po tym, jak w styczniu 2019 roku został zamordowany prezydent Paweł Adamowicz. Marsz Ponad Podziałami przeszedł ulicami miasta, a finał odbył się pod pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. 40 rocznica podpisania Porozumienia Gdańskiego to idealna okazja, by zaprezentować 21 Postulatów Młodych Ponad Podziałami szerszej publiczności.

Marsz Ponad Podziałami przeszedł ulicami Gdańska

 

21 młodych twórców przygotuje plakaty, które zilustrują 21 Postulatów Młodych Ponad Podziałami. W stworzeniu koncepcji i realizacji projektów będą ich wspierać tutorki i tutorzy – doświadczeni artyści i designerzy, mistrzowie komunikacji wizualnej. Plakaty staną się częścią kampanii społecznej, która będzie realizowana online i w gdańskiej przestrzeni miejskiej w sierpniu 2020 roku.

 

40-lecie Sierpnia. Z tej okazji Gdańsk planuje kilkudniowe Święto Wolności i Demokracji


Projekt jest adresowany do wszystkich, którzy realizują się w malarstwie, rysunku, grafice, grafice komputerowej, kolażu czy fotografii. Tutorzy projektu ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybiorą 21 osób, które zaproszą do realizacji. Wszyscy zostaną podzieleni na trzy zespoły, każdy będzie pracował pod opieką innego tutora. Warsztaty i konsultacje będą się odbywać online. Można liczyć na wsparcie w pracy nad koncepcją i realizacją pomysłu na plakat. Organizatorzy nie przewidują zwrotu kosztów zakupu materiałów i narzędzi.

Prezentacja 21 postulatów Młodzi Ponad Podziałami na Pl. Solidarności
Prezentacja 21 postulatów Młodzi Ponad Podziałami na Pl. Solidarności
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Zgłoszenia do 30 lipca 2020 (czwartek) do północy. Do 1 sierpnia zostaną ogłoszone wyniki naboru. Przez następne dni praca z zespołem i tutorami. 29–31 sierpnia  początek kampanii społecznej w ramach Święta Wolności i Demokracji

 

TUTORZY

Edgar Bąk
Prowadzi studio projektowe zajmujące się projektowaniem tożsamości wizualnych, znaków, opakowań i przestrzeni. Angażuje się w projekty społeczne. Jest współtwórcą projektu Demokracja Ilustrowana, inicjatywy angażującej twórców sztuk wizualnych w prezentację nowego spojrzenia na polskie symbole, patriotyzm, demokrację, postawę obywatelską. Jest również autorem wydawanych w Polsce i za granicą książek dla dzieci poruszających tematy równości.
Prowadził warsztaty w Japonii, Izraelu, Estonii oraz we Włoszech, a na poznańskiej School of Form prowadzi kurs projektowania identyfikacji wizualnych. Z Charlotte West przygotował “Projekt: The Polish Journal of Visual Art and Design” dla wydawnictwa Unit Editions.
Jest laureatem wielu nagród: Klubu Twórców Reklamy, Łódź Design Festival, Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, Książki Roku, Chimery oraz Society of Publishing Designers w Nowym Jorku.

Anita Wasik
Adiunkt na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadzi Pracownię Projektowania dla Kultury oraz Pracownię Propedeutyki Projektowania Książki. Wielokrotnie nagradzana projektantka graficzna, specjalizująca się w projektowaniu dla instytucji kultury. Zajmuje się tworzeniem identyfikacji wizualnych, wystawiennictwem, a także projektowaniem książek i katalogów.

 

Piękne książki z Gdańska. Rozmowa z graficzką dr Anitą Wasik z ASP

Ania Witkowska
Artystka wizualna, grafik, kuratorka, wykładowczyni. W Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadzi zajęcia z projektowania zinów i plakatów. W Pracowni Projektowania Opakowań w Akademii Sztuki w Szczecinie pracuje ze studentami nad eliminacją plastiku i redukcją śladu węglowego. Jest autorką identyfikacji wizualnej All About Freedom Festival oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej NOMUS w Gdańsku. Współpracuje z gdańskim wydawnictwem Części Proste. Ma w swoim dorobku m.in. monografię Julity Wójcik – „Bez widoków / No Views” i publikację Honoraty Martin „Bóg Małpa”. Współpracuje z artystami sztuk wizualnych i muzykami. W swojej pracy wykorzystuje wideo, fotografię, instalację lub obiekt.

Więcej informacji o tutorach i szczegóły projektu na stronie ECS.


kontakt / koordynatorki projektu
Agnieszka Wichrowska, Dział Projektów Edukacyjnych, e-mail: a.wichrowska@ecs.gda.pl, tel.: 501 867 458
Dorota Brzezińska, Dział Projektów Obywatelskich

 

TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska