PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wielka Brytania w czasie zarazy. Rozmowa z Polakiem z Cambridge – czwartek g. 10.00

Wielka Brytania w czasie zarazy. Rozmowa z Polakiem z Cambridge – czwartek g. 10.00
Zapraszamy do obejrzenia na portalu gdansk.pl rozmowy na żywo z Błażejem Mikułą, Polakiem mieszkającym w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Zapytamy go o to, jak radzi sobie w czasie kwarantanny i jak wygląda życie mieszkańców Zjednoczonego Królestwa podczas epidemii.
Nowy szpital NHS Nightingale budowany w Londynie, aby opiekować się pacjentami z koronawirusem.
Nowy szpital NHS Nightingale budowany w Londynie, aby opiekować się pacjentami z koronawirusem.
źródło: Facebook/UK government


Gościem portalu gdansk.pl, z którym połączymy się za pośrednictwem internetu będzie Błażej Mikuła, Polak, który mieszka Wielkiej Brytanii. Jest fotografem, a na co dzień pracuje w Bibliotece Uniwersytetu Cambridge. Był też z ekipą filmową kręcić film we Włoszech w marcu, właśnie w momencie, kiedy wybuchała w tym kraju epidemia.

Wielka Brytania początkowo miała inny niż pozostałe kraje sposób postępowania podczas epidemii. Rząd nie wprowadzał restrykcyjnych ograniczeń w kontaktach międzyludzkich, stawiając na uodpornienie populacji. Jednak to już przeszłość. Według danych z 1 kwietnia w Wielkie Brytanii stwierdzono ponad 29 tys. osób
zarażonych koronawirusem.

logo anglia

 

Walka z epidemią trwa, choć na razie bilans nie jest pozytywny. Udało się wyleczyć 179 chorych, jednak 2,3 tys. osób zmarło. Jak wygląda życie w Wielkie Brytanii? Czy mieszkańcy przestrzegają ograniczeń i jak sobie radzą z utrudnieniami? O tym i innych tematach porozmawiamy z naszym gościem.


„Wszystkie Strony Miasta” - czwartek 2 kwietnia, godzina 10.00 (czasu polskiego) na żywo na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl