PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wesprzyj wigilię dla bezdomnych organizowaną przez studentów z "Górki"

Wesprzyj wigilię dla bezdomnych organizowaną przez studentów z "Górki"
Ciepły posiłek, paczki żywnościowe, prezenty ale też rozmowa, opłatek i ludzie wokół - tak wygląda wigilia dla osób bezdomnych organizowana przez studentów z Duszpasterstwa Akademickiego "Górka" już od 25 lat. Organizatorzy wigilii proszą o pomoc finansową w organizacji wydarzenia.
Tradycyjna coroczna Gdańska Wigilia odbyła się na Długim Targu
Tradycyjna coroczna Gdańska Wigilia w 2017 roku odbyła się na Długim Targu. To wydarzenie, w którym chętnie biorą udział mieszkańcy Gdańska
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Wigilia organizowana przez studentów z Górki - Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego, gromadzi każdego roku przy wspólnym stole, dźwięku kolęd i zapachu choinki tych, którym na co dzień brakuje wsparcia i bliskości drugiego człowieka.

- Co roku udaje nam się przygotować posiłek i paczki żywnościowe dla około 600 osób - mówi Urszula Michalik koordynator ds. mediów Duszpasterstwa Akademickiego "Górka". - Część z nich stanowią samotne matki z dziećmi, dla których nierzadko jest to jedyna okazja, aby doświadczyć radości świąt Bożego Narodzenia.

Studenci chcą zapewnić gościom ciepły posiłek, ogrzewaną halę, podarunki, ale przede wszystkim możliwość spotkania i przeżycia świąt w przyjemnej atmosferze. Wigilia jest planowana w tym roku na 22 grudnia, w godz. 17 do 20. Odbędzie się w hali Centrum Stocznia Gdańska przy ul. Doki 1.

- Jako wolontariusze mamy świadomość, że nie tylko my dajemy coś od siebie potrzebującym, ale i potrzebujący dają wiele nam - dodaje Urszula Michalak. - Widok 600 osób wkraczających do hali, by cieszyć się tym, co przygotowywaliśmy intensywnie przez trzy miesiące - jest budujący. 

Studenci nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów z własnych kieszeni, osoby które chcą wspomóc finansowo zorganizowanie wigilii, mogą to zrobić za pomocą zrzutki

Link do zrobienia bardzo szybkiego przelewu. 


Numer konta Kuchni św. Mikołaja:
Klasztor oo. Dominikanów
ul. Świętojańska 72, 80-840 Gdańsk
PL 83 1140 1065 0000 3926 9300 1007 
 

Wiecej o wydarzeniu na Facebook'u.oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl