PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Triathlon Gdańsk 2019. Weekend pod znakiem sportowej rywalizacji. Przyjdź kibicować!

Triathlon Gdańsk 2019. Weekend pod znakiem sportowej rywalizacji. Przyjdź kibicować!
950 zawodników rywalizować będzie w imprezie Triathlon Gdańsk 2019 nad samym morzem. W niedzielę, 14 lipca, o godz. 9.00 zawodnicy wystartują na dystansie olimpijskim. A to oznacza, że muszą przepłynąć 1500 m w morzu, następnie przejechać 40 km na rowerze i pokonać 10 km biegu. Dzień wcześniej rywalizacja dzieci. Przyjdź kibicować!
W ciagu ośmiu lat edycji Triathlon Gdańsk, Bartosz Banach (na zdj.) aż trzy razy stawał na podium.
W ciagu ośmiu lat edycji Triathlon Gdańsk, Bartosz Banach (na zdj.) aż trzy razy stawał na podium.
Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl

 

Triathlon z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów, choć sport ten, który składa się z trzech dyscyplin – pływania, jazdy na rowerze i biegania, jest bardzo wymagający. Gdańska impreza odbędzie się w tym roku już po raz ósmy.

Wydarzenie przyciąga amatorów, ale także czołowych zawodników. Ostatnie dwa lata z rzędu triumfował trójmiejski triathlonista Bartosz Banach, z wynikiem 1 godzina, 57 minut i 48 osiem sekund. Banach został ambasadorem tegorocznej edycji.

Lokalizacja Triathlon Gdańsk to z pewnością olbrzymi atut tej imprezy. Trasa biegowa położona w pasie nadmorskim i Parku Reagana, do tego piękny akwen, bardzo mała odległość strefy zmian od trasy pływackiej i biegowej oraz urozmaicona trasa rowerowa przebiegająca m.in. tunelem pod Martwą Wisłą stanowią o wyjątkowości gdańskich zawodów. Uczestnicy tradycyjnie finiszować będą na molo w Brzeźnie.

Organizator, Gdański Ośrodek Sportu, przygotował dla zawodników ciekawy pakiet startowy. Znajdzie się w nim m.in. wysokiej klasy koszulka techniczna, dedykowana tej edycji imprezy, numery startowe, czepek, worek depozytowy, upominki od sponsorów i partnerów Imprezy. Każdy zawodnik, który przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal.

Imprezą towarzyszącą zawodom dla dorosłych będzie "Triathlon dla Dzieci". Najmłodsi rywalizować będą w sobotę, 13 lipca w kilku kategoriach wiekowych. Tu na liście startowej jest prawie 150 młodych uczestników. To wyjątkowo duża frekwencja.

Imprezą towarzyszącą jest również Triathlon dla Dzieci. 150 młodych, zgłoszonych uczestników będzie rywalizować w czterech kategoriach:

  • Fun Race: 50 m – 200 m – 100 m (3-6 lat, z udziałem opiekuna)
  • Dzieci Młodsze: 100 m – 1000 m – 200 m (7-9 lat)
  • Dzieci Starsze: 200 m – 1800 m – 1000 m (10-13 lat)
  • Młodzicy i Juniorzy Młodsi: 300 m – 3600 m – 2000 m (14-17 lat)


Pakiety startowe uczestnicy Triathlon Gdańsk 2019 mogą odbierać tylko w sobotę, 13 lipca w godz. 10.00 – 18.00. Biuro zawodów zlokalizowane będzie na Al. Jana Pawła II, nieopodal wejścia na molo. Odprawa techniczna dla zawodników odbędzie się na scenie głównej na plaży przy molo w Brzeźnie, tuż po rywalizacji najmłodszych, w sobotę 13 lipca o godz. 14.

Warto dodać, że start odbywa się w formule Rolling Start. To oznacza, że zawodnicy ustawiają się na linii startu w strefie zgodnej z planowanym czasie ukończenia etapu pływackiego. Fale po 10 zawodników będą puszczane co pięć sekund.

Na wszystkich dystansach Triathlon Gdańsk obowiązują limity czasowe. Pierwszy etap, pływacki należy pokonać maksymalnie w 60 minut. Pływanie i jazda na rowerze nie może przekroczyć 2 godzin i 30 minut, a pokonanie wszystkich dystansów 3 godzin i 45 minut.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć w Informatorze zawodów TUTAJ.

Zobacz film z ubiegłorocznych zawodów Triathlon Gdańsk 2018.:

 

 

Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze