Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Water Show Gdańsk 2018. Ekstremalne sporty i tłumy widzów nad Motławą. FILM i ZDJĘCIA

Takiego widowiska jeszcze w Gdańsku nie było. Po raz pierwszy zorganizowany u nas został Water Show. Popisy ekstremalnych sportowców na Motławie podziwiały tłumy gdańszczan i turystów.

Water Show Gdańsk 2018. Ekstremalne sporty i tłumy widzów nad Motławą. FILM i ZDJĘCIA
A
A
data publikacji: 12 sierpnia 2018 r.
Flyboarding - niezwykle widowiskowy ekstremalny sport wodny
Flyboarding - niezwykle widowiskowy ekstremalny sport wodny
zdj. Przemek Szalecki/gdansk.plFlyboarding, wakeboarding czy blob jumping to nietypowe i egzotycznie brzmiące nazwy sportowych dyscyplin. Nowe sporty wodne cieszą się jednak z roku na rok coraz większą popularnością. Stąd tysiące widzów, którzy specjalnie na ekstremalne popisy na Motławie pojawili się po obu stronach rzeki. Areną sportowowych zmagań była przestrzeń między Ołowianką a Wyspą Spichrzów. Impreza Water Show gościła w Gdańsku po raz pierwszy.

Zobacz relację wideo:


Swoje umiejętności prezentowali najlepsi na świecie zawodnicy, specjalizujący się w wodnych sportach ekstremalnych. W ramach Water Show Gdańsk przeprowadzono turnieje pokazowe rozgrywane symultanicznie we flyboardingu1, wakeboardingu2, blob jumpingu3, splash divingu4, jet ski freestyle5 . Szczególnie egzotyczna wydaje się pierwsza z wyminionych dyscyplin. Na gdańskiej imprezie, po raz pierwszy w tej części globu, wystąpił Daniel Guerra – aktualny mistrz świata w kilku kategoriach we flyboardingu. Dzięki trzystukonnym skuterom flyboardziści frunęli w górę nawet na wysokość 20 metrów.

Water Show Gdańsk. Zawody jet ski freestyle na Motławie
Water Show Gdańsk. Zawody jet ski freestyle na Motławie
zdj. Przemek Szalecki/gdansk.pl


Był też turniej znanych gdańszczanom smoczych łodzi zorganizowany w trzech konkurencjach: sprint na dystansie 200 m, wyścig po okręgu i przeciągnie, a na zakończenie nocna parada zwycięskich zawodników i Night Led Show - kolorowe, pełne efektów wizualnych widowisko.

Więcej o imprezie na stronie: watershowgdansk.pl


1flyboarding - polega na unoszeniu się nad wodą i wykonywaniu akrobacji w wodzie i powietrzu. Zawodnicy wzbijają się dzięki flyboadowi, czyli specjalnemu urządzeniu, które wytwarza dwa strumienie wody pod dużym ciśnieniem

2wakeboarding - to połączenie snowboardu i nart wodnych. Zawodnik płynie na specjalnej desce za motorówką, skuterem wodnym lub wyciągiem

3blob jumping - to ludzka katapulta. Zawodnik leży na gigantycznej poduszce, czekając na wystrzał, dwie osoby skaczą z wysokości na poduchę i wybijają go nawet na 12 metrów.

4jet ski freestyle - to niezwykle efektowna dyscyplina, która polega na wykonywaniu akrobacji na skuterze wodnym.

5splash diving - tzw. skoki na bombę z wysokości 6 metrów

ZOBACZ ZDJĘCIA