PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Walka z pandemią. Apel do przedsiębiorców o dzielenie się zasobami 

Walka z pandemią. Apel do przedsiębiorców o dzielenie się zasobami 
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zachęca przedsiębiorców (i nie tylko) do udziału w akcji #WolneZasoby prowadzonej w ramach wspólnej walki z koronawirusem.  Chodzi o produkty, które pomogłyby służbom w walce z koronawirusem: surowce, materiały, gotowe produkty, środki dezynfekcyjne, produkty BHP, sprzęt medyczny, ale także np. udostępnienie powierzchni magazynowej. 
dobrastrefa
 
Fot. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

 

- W związku z zagrożeniem koronawirusem również nasza Strefa przyłączyła się do działań wspierających walkę z tym powszechnym zagrożeniem - zaapelował do przedsiębiorców Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  - Wielu z Was zgłasza chęć pomocy dlatego postanowiliśmy usystematyzować naszą komunikację. 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna rozpoczęła akcję społeczną "Razem w walce z koronawirusem", która ma m.in. polegać na zebraniu od firm informacji na temat zasobów, którymi mogą się podzielić. Chodzi o produkty, które pomogłyby służbom w walce z koronawirusem. Strefa udostępniła na swojej stronie aplikację w której można opisać #WspólneZasoby: mogą to być zasoby produkcyjne, surowce, materiały, gotowe produkty, środki dezynfekcyjne, produkty BHP, sprzęt medyczny, ale także np. udostępnienie powierzchni magazynowej - wszystko co może przydać się do walki z pandemią. 

Na stronie Strefy znajduje się formularz, w którym można opisać swoje zasoby, które można przekazać do działań wspierających walkę z koronawirusem w Polsce. Zgromadzone dane zostaną przekazane do Ministerstwa Aktywów Państwowych, KPRM i służb koordynujących dalsze działania. 

- Zebrane dane przekażemy do odpowiednich służb, a one w razie potrzeby będą kontaktować się w celu omówienia warunków współpracy - dodał Lulewicz.

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl