PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Walentynki w Gdańsku także w sobotę

Walentynki w Gdańsku także w sobotę
W piątek, 14 lutego, mamy walentynki. Atrakcji w Gdańsku zaplanowano mnóstwo, dlatego wybór nie będzie łatwy - literackie zabawy, koncerty, odwiedziny w ZOO? Na zakochanych w Gdańsku czekają też: przejażdżka zabytkowym tramwajem, upominki w Urzędzie Miejskim i carillonowy koncert. W miłosnym klimacie można spędzić cały weekend.
Czerwona N-ka ozdobiona dziesiątkami serduszek będzie kursować 14 lutego w godz. 9.00 - 16.30 na trasie Strzyża - Siedlce
Czerwona N-ka ozdobiona dziesiątkami serduszek kursowała tylko 14 lutego, ale  i w sobotę, 15 lutego czekają atrakcje
fot. Karol Woźniak/PSSTM

 

W piątek i sobotę Muzeum Gdańska zaprasza na dwa walentynkowe koncerty z wież kościoła św. Katarzyny i Ratusza Głównego Miasta. Miejska carillonistka Monika Kaźmierczak wykona miłosne utwory uznanych kompozytorów. Koncerty będzie można usłyszeć w okolicy Fontanny Heweliusza przy Wielkim Młynie oraz Fontanny Neptuna przy Ratuszu Głównego Miasta. Podczas piątkowego i sobotniego koncertu będzie można usłyszeć „Ich liebe dich" Beethovena, "Plaisir d'Amour" Martiniego, "Salut d'Amour" Elgara, fragmenty z "Romeo i Julii" Czajkowskiego oraz inne aranżacje. Pierwszy koncert – z wieży kościoła św. Katarzyny przy Wielkim Młynie – rozpocznie się w piątek, 14 lutego, o godz. 14.45. Drugi, sobotni, zostanie wykonany z instrumentu zamontowanego na wieży Ratusza Głównego Miasta o godz. 12.05. Oba potrwają około 40 minut.   

 

Z miłości do zwierzaków

W sobotę atrakcje dla miłośników zwierząt. W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym od godz. 11.00 wykłady przyrodnicze. Na początku Dariusz Tarnawski w trakcie wykładu „Zalotnicy wśród owadów” opowie o zwyczajach miłosnych owadów i jak znajdują czas na „te” sprawy w obliczu stałego zagrożenia atakiem drapieżników. A o godzinie 12.30 Janina Woszczyńska podczas wykładu "I ślubuję ci miłość, wierność - czyli o monogamii wśród ptaków" pokaże nam piękne zdjęcia ptaków żyjących w odległej Tajlandii oraz opowie o ich miłosnych zwyczajach. Obie prelekcje odbędą się w sali dydaktycznej gdańskiego ZOO.

Wieczorową porą ZOO zaprasza miłośników piosenki studenckiej na klimatyczny koncert „Walentynki z Bazuną”, po raz pierwszy w gdańskim ZOO. Muzyczne spotkanie odbędzie się w magicznej chatce „Góralce” o godzinie 18.00. Tego wieczoru wystąpi legendarny zespół Wagabundy. Chęć uczestnictwa w koncercie „Walentynki z Bazuną” należy zgłosić mailowo na adres marketing@zoo.gda.pl do dnia 13 lutego, do godziny 14.00, podając w wiadomość swoje imię i nazwisko. Liczba miejsc ograniczona.

Do uczestnictwa w „Walentynkach w ZOO” uprawnia bilet wstępu. Zakup biletu możliwy w kasach biletowych, czynnych każdego dnia do godziny 14.00 lub online - https://bilety.zoo.gda.pl/.

83870341_2532395420366364_5433693581506248704_o
 
 

 

Wyjazdy plenerowe z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w Gdańsku wpisały się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez placówkę. Tym razem taki wyjazd odbędzie się z okazji walentynek. W sobotę, 15 lutego autobus pełen czworonogów (dzięki uprzejmości Gdańskie Autobusy i Tramwaje) czekających na miłość oraz nowe domy, w towarzystwie swoich tymczasowych opiekunów pojawi się w okolicach mola i promenady w Gdańsku Brzeźnie. To okazja do odbycia wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju randki i możliwość spotkania, głównie psów, które niejednokrotnie latami czekają właśnie na taką miłość.

Podczas tego spotkania, wolontariusze i pracownicy Schroniska bardzo chętnie podzielą się wiedzą na temat każdego z nich. Opowiedzą o ich, niejednokrotnie, dramatycznych losach i z całego serca będą starali się przekonać, że one także, a może najbardziej zasługują na miłość. To będzie także okazja do tego, żeby okazać im odrobinę czułości, przytulić, podrapać za uchem, a może w rezultacie któregoś dnia pojawić się w schronisku, by dać któremuś z nich nowy dom?

 Ramy czasowe spotkania przewidziane są od godz. 11.00 do godz. 14.00.  

 

Z  miłości do bluesa - w sobotę

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na koncert zespołu HARD TIMES „Z miłości do bluesa", który odbędzie się 15 lutego o godzinie 18.00. To Post-Walentynkowy wolny od grubej warstwy lepkiego i czerwonego lukru występ. Podczas koncert będzie można usłyszeć piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca.

Hard Times to czterech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa. Muzycy z wyjątkową lekkością mieszają gospel z flamenco, czy bluesa z krakowską balladą.

Podczas koncertu artyści zaprezentują utwory z najnowszej płyty „Siedem". To już trzeci album w dotychczasowym dorobku zespołu, tym razem w pełni autorski i śpiewany po polsku. A po koncercie odbędzie się jam session z zespołem Hard Times oraz uczestnikami warsztatów „Z harmonijką na ustach."

Bilety na koncert dostępne na miejscu, 20zł - solo, 30zł – duet.

 


oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl