PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Wakacje za pasem. Od kwietnia polecimy do Zurychu i Newcastle. Sprawdź, dokąd jeszcze

Wakacje za pasem. Od kwietnia polecimy do Zurychu i Newcastle. Sprawdź, dokąd jeszcze
Szykuje się bardzo atrakcyjny letni sezon lotniczy. Nowe linie połączą Gdańsk m.in. z Zurychem, Berlinem, Bremą, norweskim Bodo czy gruzińskim Kutaisi. Będziemy też znowu latać z Pomorza do Barcelony i Aten.
Od 1 kwietnia 2019 r. polecimy do Zurychu i Newcastle, a dzień później po raz pierwszy do gruzińskiego Kutaisi
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Niektóre kierunki są zupełnie nowe - gdańskie lotnisko otworzyło się na szwajcarski Zurych, ale też na słoneczną i modną ostatnio Gruzję. Do Kutaisi, miasta położonego około 240 km na zachód od stolicy Gruzji Tbilisi, polecimy od kwietnia we wtorki i soboty. Nowe są też połączenia z Berlinem czy Bremą, które uzupełnią pięć innych kierunków do Niemiec. W letnim rozkładzie lotów powrócą też sprawdzone destynacje - Ryanairem znów wyruszymy do Aten, ale też do brytyjskiego Newcastle.

Podróżnym napewno ułatwi wakacyjny wypoczynek możliwość dotarcia samolotem do hiszpańskiego lotniska Reus, to 90 km od Barcelony, ale też do portu El Prat, który znajduje się 10 km na południe od stolicy Katalonii. Bez zmian, w środy i niedziele, przez cały rok możemy zaplanować wypad do popularnego hiszpańskiego kurortu Alicante.

Z Gdańska wygodnie dotrzemy do Norwegii - mamy samolotowa łączność z aż dziewięcioma miastami w Norwegii. Sprawdź, jakie jeszcze połączenia samolotowe przygotował dla pasażerów Gdańsk.

 

Szwajcaria

Linie lotnicze Swiss w poniedziałek 1 kwietnia uruchamiają nowe połączenie Zurych - Gdańsk. Do Szwajcarii będzie można podróżować na tej trasie w poniedziałki, środy, piątki i w niedziele.

 

Niemcy

W nowym rozkładzie lotów od 2 kwietnia pojawią się nowe rejsy linii easyJet do Berlina, realizowane we wtorki, czwartki i soboty. Od 2 kwietnia, we wtorki i soboty będziemy też mogli latać z Wizz Air do Bremy. Aktualne pozostają połączenia z niemieckim Hamburgiem, Dortmundem, Kolonią/Bonn (Wizz Air) oraz Frankfurtem i Monachium (Lufthansa).

 

Hiszpania

W nowym letnim rozkładzie Gdańsk będzie miał połączenia z lotniskiem Reus, położonym 90 kilometrów na południe od Barcelony, niedaleko Tarragony. Ryanair poleci tam w poniedziałki i niedziele. Do portu El Prat, który znajduje się 10 kilometrów na południe od stolicy Katalonii, poleci Wizz Air, rejsy będą się odbywały w środy i niedziele. W te same dni tygodnia cały rok można latać z liniami Ryanair do znanego hiszpańskiego kurortu Alicante.

 

Gruzja

Zupełnie nowym kierunkiem jest Gruzja. Od 2 kwietnia we wtorki i soboty samoloty Wizz Air będą latać na trasie Gdańsk - Kutaisi. To miasto położone około 240 km na zachód od stolicy Gruzji Tbilisi.

 

Skandynawia

Już od 4 kwietnia będzie można polecieć z Wizz Air do Oslo na lotnisko Gardermoen, położone niecałe 50 km od norweskiej stolicy. Nadal do tego portu latają linie Norwegian i SAS. Od 22 maja będą nowe loty do norweskiego Bodo (Wizz Air), miasta położonego między Trontheim a Tromso. W sumie w letnim rozkładzie, Gdańsk będzie miał połączenia z 9 miastami w Norwegii.

Do Oslo będzie 5 połączeń, na 2 lotniska, realizowane przez 4 przewoźników (SAS, Norwegian, Wizz Air i Ryanair). Można polecieć z Gdańska także do Tromso, Trontheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand i na wymienione już nowe lotnisko Bodo (Wizz Air). Bergen obsługuje także SAS. W Szwecji maszyny z Gdańska lądują w 4 miastach: w Sztokholmie (SAS, Wizz Air, Ryanair), w Goeteborgu i Malmo (Wizz Air) i w Vaxjo (Ryanair).

Od 2 kwietnia Wizz Air poleci do duńskiego Billund, gdzie  z całą rodziną można zwiedzać bardzo popularny park rozrywki Legoland. Rejsy będą się odbywać we wtorki i soboty. Do Danii mamy także połączenie z Kopenhagą (SAS) i miastem Aarhus (Ryanair).

 

Wyspy Brytyjskie

1 kwietnia Ryanair wznawia loty z Gdańska do brytyjskiego Newcastle. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Od 15 czerwca samoloty Wizz Air będą też latać na lotnisko Gatwick położone na południe od Londynu. Nadal latamy z Gdańska 7 razy w tygodniu na londyńskie lotniska Luton (Wizz Air) i Stansted (Ryanair). W sumie ze stolicy Pomorza można będzie polecieć w sezonie letnim do ośmiu miast w Anglii (Londyn, Liverpool, Manchester, Birmingham, Bristol, Doncaster- Sheffield, Leeds, Newcastle), dwóch w Szkocji (Edynburg, Aberdeen). W Irlandii mamy połączenia z trzema miastami (Dublin, Belfast, Cork).

 

Grecja

Od 11 maja powrócą loty z Gdańska do Aten. W poniedziałki i piątki do stolicy słonecznej Grecji polecą samoloty Ryanaira.

 

Inne bliższe i dalsze kierunki  

Latamy z Gdańska do stolicy Francji Paryża (Wizz Air), a w Holandii do Amsterdamu (KLM) i Eindhoven (Wizz Air). Liniami Ryanair można polecieć z Gdańska do Wrocławia i Krakowa, do Kijowa, na Maltę, do włoskich miast: Bergamo koło Mediolanu i do Pizy. Do Bergamo i do Kijowa lata także Wizz Air. Podobnie jak do ukraińskiego Charkowa i Lwowa. W naszej ofercie są także połączenia do Finlandii, do Helsinek (Finnair, Norwegian) i do Turku (Wizz Air). Wizz Air lata też do stolicy Islandii Rejkjawiku i do austriackiego Wiednia. Natomiast łotewskie linie lotnicze airBaltic realizują połączenia Gdańska z Rygą. PLL LOT lata z Gdańska do Warszawy, Krakowa i stolicy Izraela Tel Awiwu.

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl