PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W 2018 roku Karta Turysty z nowymi atrakcjami. Jakie możliwości, gdzie ją kupić?

W 2018 roku Karta Turysty z nowymi atrakcjami. Jakie możliwości, gdzie ją kupić?
Bezpłatne zwiedzanie Bazyliki Mariackiej, tańsze korzystanie z wypożyczalni rowerów, toru gokartowego i zniżka na... lody koreańskie z Bingsu Cafe - to niektóre z tegorocznych nowości kolejnej, bogatszej edycji Karty Turysty, oferty Gdańskiej Organizacji Turystycznej.
Karta Turysty to wiele możliwości zwiedzania, tańszej komunikacji, korzystania ze smacznego jedzenia
Karta Turysty to wiele możliwości zwiedzania, tańszej komunikacji, korzystania ze smacznego jedzenia
Gdańska Organizacja Turystyczna

Karta Turysty to zestaw udogodnień i zniżek, przygotowanych przez Gdańską Organizację Turystyczną dla osób odwiedzających Gdańsk. Karta obowiązuje już od kilku lat, z roku na rok dochodzą nowe możliwości: w 2016 roku wprowadzono trzy pakiety do wyboru: rodzinny, zwiedzania i dla aktywnych. Każdy z pakietów obejmuje miejsca, które można zwiedzać za darmo w ramach opłaty za kartę. Oprócz darmowych wejść, turysta może skorzystać też z wielu zniżek. Posiadacz karty, za kwotę niższą niż tradycyjnie, zobaczy nie tylko najnowsze gdańskie obiekty, ale i smacznie zje.

Pakiet Zwiedzanie, Rodzina&Zabawa a może Komunikacja?

W ramach Karty Turysty w 2018 roku turyści mogą wybrać trzy pakiety: Pakiet Zwiedzanie, Pakiet Rodzina & Zabawa, Pakiet Komunikacja. Największą popularnością wśród kupujących cieszy się od lat pierwszy pakiet, dzięki któremu można bezpłatnie zwiedzić prawie 20 atrakcji turystycznych, drugi Rodzina & Zabawa to propozycja dla rodzin, którym oferowane są obiekty i usługi dedykowane najmłodszym turystom i ich opiekunom. Oba warianty dostępne są w trzech przedziałach czasowych, tj. 24h, 48h i 72h. Ostatni z wymienionych pakietów, Pakiet Komunikacja z Biletem Metropolitalnym, to z kolei opcja dla osób planujących regularne korzystanie ze środków komunikacji miejskiej w Trójmieście. Warto dodać, że użytkownicy Pakietu Zwiedzanie i Pakietu Rodzina & Zabawa także mogą skorzystać z Biletu Metropolitalnego, doładowując go do swoich kart.

Od czerwca bezpłatnie zwiedzimy Bazylikę Mariacką  

W tym roku po raz pierwszy w ofercie Karty Turysty znajdzie się bezpłatne zwiedzanie Bazyliki Mariackiej.

- Bardzo cieszy nas fakt, iż do grona partnerów naszego projektu dołączyła Bazylika Mariacka - mówi Łukasz Wysocki, prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej. - Ten wyjątkowy na mapie Gdańska obiekt, wraz z punktem widokowym, będzie dostępny bezpłatnie dla użytkowników Karty Turysty od początku czerwca.

Kolejną nowością, z której będzie można korzystać od początku czerwca, będzie rabat na zakup usługi Fast Track oraz Executive Lounge w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Z innych nowości, dostępnych już od początku maja, trzeba wymienić wypożyczalnię rowerów House of Bikes, tor gokartowy KartCenter Gdańsk i lody koreańskie serwowane w Bingsu Cafe!

Szczegółowy cennik oraz wszystkie informacje o Karcie Turysty znajdują się na stronie Gdańskiej Organizacji TurystycznejKartę turysty można kupić przez internet na stronie GOTu lub w jednym z trzech punktów Informacji Turystycznej w Gdańsku: 

  • Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29, tel. +48 58 301 43 55) czynne 7 dni w tygodniu w godz. 9-19
  • Informacja Turystyczna i Lotniskowa w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy (ul. Słowackiego 200, tel. +48 58 348 13 68) czynne 7 dni w tygodniu / 24h
  • Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej - Brama Wyżynna (ul. Wały Jagiellońskie 2a, tel.  +48 58 732 70 41).
oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl