• Start
  • Wiadomości
  • Villarreal CF jako gospodarz na gdańskim stadionie. Trening zespołu za 247 milionów euro

Villarreal CF jako gospodarz na gdańskim stadionie. Trening zespołu za 247 milionów euro

Piłkarze Villarreal - podobnie jak Manchester United - mieli we wtorek prawo do jednego i jedynego treningu na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, przed meczem finałowym Ligi Europy UEFA. Na murawę wyszli o godz. 19.45 i spędzili na niej godzinę. Trening pokazał, że w zespole panuje świetna atmosfera i poczucie braterskiej jedności.
( 26.05.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piłkarze Villarrealu są dobrym przykładem na zastosowanie w futbolu zasady Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Piłkarze Villarrealu są dobrym przykładem na zastosowanie w futbolu zasady "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Villarreal został wylosowany przez UEFA jako formalny gospodarz meczu w Gdańsku. W związku z tym, w środę o godz. 21 to Hiszpanie jako pierwsi kopną piłkę.

Drużyna nie jest wyceniana tak wysoko jak Manchester United (247 mln euro do 716 milionów), siłą Hiszpanów jest właśnie poczucie braterskiej jedności. Grają według zasady “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. To pozwala im od lat liczyć się w hiszpańskiej La Liga, a także w międzynarodowych pucharach. Dwa razy byli wicemistrzami Hiszpanii, raz doszli do półfinału Ligi Mistrzów, dwa razy grali w półfinale Ligi Europy. Tegoroczny finał w Gdańsku jest jak dotąd ich największym sukcesem międzynarodowym.

 

Na treningu widać było, że w zespole panuje bardzo dobra, koleżeńska atmosfera
Na treningu widać było, że w zespole panuje bardzo dobra, koleżeńska atmosfera
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Na przedmeczowej konferencji pomocnik Manu Trigueros powiedział: „To dla nas bardzo wyjątkowy mecz ze względu na wszystko, czego doświadczyliśmy w tym klubie. Także dla naszych fanów i dla historii klubu. Dla wielu z nas będzie to także najważniejsza gra w naszej karierze zawodowej. Jestem pewien, że będzie to magiczny mecz dla każdego ”.

Piłkarz zdradził też, że ekipa Villarrealu nie zamierza przyjąć otwartej gry, w której Manchester United ze względu na jakość piłkarzy byłby murowanym faworytem: „W otwartej grze mamy wiele do stracenia. Postaramy się przenieść grę na nasze pole. Mieć piłkę i być monolitem jako drużyna. Dobrze się znamy. Opierając się na naszej filozofii, spróbujemy pokonać Manchester”.

 

Unai Emery - trener Villarrealu, w którym kibice pokładają specjalne nadzieje. Już trzy razy wygrał Ligę Europy, jako szkoleniowiec Sevilli. Dlaczego nie miałby tryumfować po raz czwarty, z Villarrealem?
Unai Emery - trener Villarrealu, w którym kibice pokładają specjalne nadzieje. Już trzy razy wygrał Ligę Europy, jako szkoleniowiec Sevilli. Dlaczego nie miałby tryumfować po raz czwarty, z Villarrealem?
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

O woli zwycięstwa mówił na konferencji także obrońca Pau Torres: „W finale jesteś zawsze twarzą w twarz z najlepszymi. Jak zawsze stawimy czoła wyzwaniu, dobrze przygotowani. Przeanalizowaliśmy mocne i słabe strony rywala i przygotowaliśmy się na pojedynek. Już wcześniej w trakcie sezonu mieliśmy do czynienia ze świetnymi graczami. Jesteśmy gotowi". 

Villarreal ze względu na charakterystyczny żółty kolor strojów nazywany jest przez kibiców “Żółta Łódź Podwodna”. Fani siłę drużyny widzą nie tylko w solidarności zawodników na boisku, ale także w osobowości i doświadczeniu trenera, którym jest Unai Emery - były trener Paris Saint Germain, który z tą drużyną zdobył w swojej karierze mistrzostwo Francji, dwa razy Puchar Francji i trzy razy zwyciężył w finale Ligi Europy jako trener hiszpańskiej Sevilli FC.

FOTOGALERIA: