PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
UWAGA: dziś w nocy most wantowy im. Jana Pawła II zamknięty na godzinę - konieczne badania serwisowe
UWAGA: dziś w nocy most wantowy im. Jana Pawła II zamknięty na godzinę - konieczne badania serwisowe
Z 15 na 16 października br. w godz. od 01:00 do 04:00 wykonywane będą badania diagnostyczne mostu wantowego im. Jana Pawła II nad rzeką Martwą Wisłą w ciągu ul. Sucharskiego. Ruch będzie ograniczony do jednego pasa w każdym kierunku. Przez godzinę - od 2:00 do 3:00 - ze względu na wymaganą dużą dokładność pomiarów obiekt zamknięty będzie całkowicie.
Trudno uwierzyć, ale most wantowy im. Jana Pawła II służy Gdańskowi już od osiemnastu lat. Co jakiś czas trzeba go poddawać przeglądowi i pracom serwisowym
Trudno uwierzyć, ale most wantowy im. Jana Pawła II służy Gdańskowi już od osiemnastu lat. Co jakiś czas trzeba go poddawać przeglądowi i pracom serwisowym
GZDiZ

 

Badania polegać będą na precyzyjnych pomiarach geodezyjnych, które określą geometrię mostu. Pomiary są niezbędne, aby określić przemieszczenia poszczególnych elementów konstrukcji i oceny poprawności jego pracy.

Na czas prowadzenia pomiarów tj. w godz. od 01:00 do 04:00 prędkość na moście ograniczona zostanie do 50 km/h. Ruch ograniczony zostanie do jednej jezdni w każdym kierunku. 

- Przez godzinę od 02:00 do 03:00 obiekt zostanie całkowicie wyłączony z ruchu - mówi Magdalena Kiljan, rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Aby zminimalizować uciążliwości dla kierujących, w tym czasie ruchem kierować będzie Policja, która co 15 minut umożliwi przejazd samochodów. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Pomiary geodezyjne przemieszczeń obiektu będą jednym z trzech zadań w ramach przeglądu Mostu Wantowego. Przed nami:

  • przegląd serwisowy want (lin) do których podwieszony jest pomost. W ramach przeglądu wykonane będą czynności konserwacyjne wszystkich elementów systemu podwieszenia (zakotwień). Przegląd przewiduje również wykonanie koniecznych napraw - korektę rur osłonowych osłaniających wanty.
  • przegląd serwisowy cięgien kotwiących pomost do podpór mostu, który obejmuje przegląd zakotwień i łożysk posadowienia mostu. W ramach przeglądu zostaną wykonane czynności konserwacyjne wszystkich elementów zakotwień oraz antykorozja osłon.

Przegląd odbywa się w ramach bieżącego utrzymania obiektów mostowych. Informacje o kolejnych etapach przeglądu będą podawane w zależności czy przewidywane będą w związku z nimi ograniczenia w ruchu kołowym.

Most im. Jana Pawła II otwarto 9 listopada 2001 r.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl