PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Utrudnienia na al. Grunwaldzkiej przy budowie drogi rowerowej i na ul. Słowackiego - od dziś

Utrudnienia na al. Grunwaldzkiej przy budowie drogi rowerowej i na ul. Słowackiego - od dziś
Zawężenie pasa (na kilka godzin) i chodnika (na dłużej) oraz nieczynny przystanek - przy al. Grunwaldzkiej w Oliwie (w kierunku Sopotu) oraz zmiana organizacji ruchu - na ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania z ul. Trawki - obie reorganizacje wprowadzone zostaną od poniedziałku, 1 marca.
Budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej - pas w stronę Sopotu, zdjęcie archiwalne z lipca 2020 r.
Budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej - pas w stronę Sopotu, zdjęcie archiwalne z lipca 2020 r.
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Al. Grunwaldzka

W poniedziałek, 1 marca, w godzinach 9 - 14 zawężony zostanie pas jezdni na al. Grunwaldzkiej. Utrudnienia będą występowały na skrajnym prawym pasie w kierunku Sopotu, na odcinku od skrzyżowania z ul. Pomorską do ul. Dickmana. To kontynuacja prac przy budowie drogi rowerowej przy jezdni al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu:

 

Na tym samym odcinku zawężony zostanie chodnik. Utrudnienia w ruchu pieszym utrzymają się przez około miesiąc. Dojście do posesji będzie zapewnione. 

Nieczynny będzie także przystanek autobusowy na trasie linii 122 „Opacka” (n/ż) 03 w kierunku Sopotu. Z uwagi na zakres prac, nie ma możliwości wyznaczenia lokalizacji zastępczej. Pasażerowie proszeni są o korzystanie z najbliższego przystanku - "Górskiego" 01. Odjazdy z pozostałych przystanków na trasie – bez zmian. Przystanek "Opacka" 03 ponownie będzie czynny prawdopodobnie w czerwcu 2021 r.

Zmiany w organizacji ruchu wynikają z rozpoczynającej się budowy drogi rowerowej rowerowej na al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Bitwy Oliwskiej

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”. Wykonawcą prac, których koszt wyniesie ok. 1,1 mln zł, jest firma MTM S.A. Zadanie nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Uwaga! W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu może ulec przesunięciu.

SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU PRZY AL. GRUNWALDZKIEJ

grunwaldzka
DRMG

 

Ul. Słowackiego

W poniedziałek, 1 marca, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Słowackiego w związku z prowadzoną modernizacją  tej ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania z ul. Trawki.

 

Ruch drogowy będzie się odbywał w następujący sposób:

 

  • na odcinku od ul. Reymonta do ul. Chrzanowskiego ruch jednokierunkowy w stronę ul. Chrzanowskiego
  • na odcinku od ul. Reymonta do wjazdu na stację benzynową ruch jednokierunkowy w stronę Al. Żołnierzy Wyklętych
  • na odcinku od stacji benzynowej do Al. Żołnierzy Wyklętych ruch dwukierunkowy

 

SCHEMAT ORGANIZACJI RUCHU PRZY UL. SŁOWACKIEGO

slowackiego
GIWK

 

Przypomnijmy, w zakres realizowanej od czerwca 2020 r. inwestycji wchodzi modernizacja infrastruktury podziemnej na odcinku od skrzyżowania ul. Słowackiego z ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania z ul. Trawki (wodociąg, kanalizacja sanitarna). Na całej długości zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni (asfaltowa), chodniki (płytki betonowe) oraz zagospodarowanie zieleni przyulicznej. U zbiegu ulic Słowackiego i Reymonta powstanie rondo. Wzdłuż ulicy zostaną zlikwidowane zatoki autobusowe.

 

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 31 stycznia 2022 r.

Inwestycja jest realizowana przez miejską Spółkę GIWK w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap III, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności na lata 2014-2021. Koszt prac to 8 569 410, 10 zł brutto.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl