PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Upcycling na choince, czyli jak zrobić ozdoby z odzyskanych przedmiotów? Przyjdź na warsztaty!

Upcycling na choince, czyli jak zrobić ozdoby z odzyskanych przedmiotów? Przyjdź na warsztaty!
Drobne kawałki gałęzi, wyrzucone patyki, końcówki sznurków czy kolorowe nitki. Na pierwszy rzut oka śmieci. Ale nie wyrzucaj! Zabierz na warsztaty upcyclingowe, a dowiesz się, jak zrobić z nich piękne i oryginalne ozdoby na choinkę. Wydarzenie we wtorek, 3 grudnia o godz. 17 w Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto. Obowiązują zapisy!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Warsztaty upcyclingowe wyrabiania ozdób choinkowych z niepotrzebnych przedmiotów odbędzie się w Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto
Warsztaty upcyclingowe wyrabiania ozdób choinkowych z niepotrzebnych przedmiotów odbędzie się w Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto
Archiwum Square Upcycling

Upcycling jest ideą dodawania wartości przedmiotom pozornie bezwartościowym. Drewno z rozbiórki starej szopy, metalowe części zepsutych maszyn, szafa z urwanymi drzwiczkami – wszystko to może stać się budulcem dla zupełnie nowej rzeczy. Po przeróbkach i wykończeniu powstają nowe funkcjonalne przedmioty, jak stoliki, lampki, zegary, a nawet biżuteria czy właśnie ozdoby choinkowe.

Jeśli chcesz się przekonać, czy ze słoika po powidłach, plastikowej butelki lub rozsypanych ziaren soczewicy może powstać ozdoba pełna świątecznego ciepła, wystarczy zapisać się na warsztaty tworzenia upcyclingowych ozdób świątecznych na Dolnym Mieście.

- Podczas warsztatów opowiemy, czym jest upcycling i pokażemy inspirujące przykłady twórczego przetwarzania. Następnie metodą upcyclingu każdy własnoręcznie wykona dla siebie ozdobę świąteczną w stylu, który najbardziej mu odpowiada – opowiada Ewa Konopko prowadząca warsztaty ze Square Upcycling.

Uczestnicy stworzą choinki z patyków, drewniane okrągłe zawieszki do ozdoby domu, lampiony w słoikach albo śnieżynki z elementów plastikowych butelek. W ruch pójdzie klej, nożyczki, wiertarka, kombinerki, będą supły, sploty i zawijki. To, co powstanie podczas warsztatów dzieła będzie można zabrać ze sobą do domu.

Organizatorzy zapewniają dobrą atmosferę, gorącą kawę i wspólną twórczą pracę przy swobodnej rozmowy. Będzie to z pewnością także okazja do i wymiany doświadczeń na temat kreatywnych przeróbek w życiu codziennym, sztuce czy designie. Prowadzący warsztaty służyć będą fachową pomocą. Warto się zgłosić, bo liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy w Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii Dolne Miasto – tel. 58 716-31-59 lub na adres e-mail: dpluzinska@fundacjagdanska.pl.

Warsztaty poprowadzi Ewa Konopko ze Square Upcycling, gdańskiej marki tworzącej meble i wyposażenie wnętrz metodą upcyclingu
Projekt finansowany w ramach Funduszu Sąsiedzkich Inicjatyw dla Dolnego Miasta.

Wydarzenie na Facebooku

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze