PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koniec sezonu ligowego w unihokeju. Mistrzostwo Polski dla gdańszczanek, gdańszczanie na ósmym miejscu

Koniec sezonu ligowego w unihokeju. Mistrzostwo Polski dla gdańszczanek, gdańszczanie na ósmym miejscu
Zarząd Polskiego Związku Unihokeja zdecydował o zakończeniu rozgrywek ligowych wśród kobiet i mężczyzn. Złoty medal w rywalizacji pań przypadł ekipie Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk. To dziesiąty tytuł mistrza Polski gdańszczanek w historii. - Sięgnęliśmy po kolejne złoto, choć nie tak to sobie wyobrażaliśmy - przyznaje wiceprezes klubu Piotr Ludwichowski. Męski zespół JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk na ósmej pozycji.
Gdańszczanki w sezonie zasadniczym wygrały 12 z 14 meczów, były zdecydowanymi liderkami
Gdańszczanki w sezonie zasadniczym wygrały 12 z 14 meczów, były zdecydowanymi liderkami. Na zdjęciu z nr 29 - Malwina Zagórska
fot. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

 

KOMUNIKAT ZARZĄDU PZUNIHOKEJA Z DNIA 29 MARCA

W dn. 28 marca 2020 Zarząd Polskiego Związku Unihokeja podjął uchwałę o zakończeniu sezonu rozgrywkowego 2019/2020 w Energa Ekstralidze Kobiet oraz Energa Ekstralidze Mężczyzn.

Rozgrywki zostają zakończone po fazie zasadniczej sezonu 2019/2020 bez rozgrywania fazy play–off.

Drużyny zostają sklasyfikowane na podstawie tabeli po fazie zasadniczej z tym, że drużyny, które zajęły miejsca III i IV zostały sklasyfikowane ex–aequo na miejscu III.

Zarząd postanowił także o przyznaniu tytuł Mistrza Polski zg. z zatwierdzoną klasyfikacją.

Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020 Energa Ekstraligi Kobiet

I miejsce – Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

II miejsce – PKS MOS Zbąszyń

III miejsce – MMKS Podhale Nowy Targ oraz SUS Travel Jedynka Trzebiatów

V miejsce – PUKS Trzebinia

VI miejsce – KS Górale Nowy Targ

VII miejsce – KS Dzikie Gęsi Zielonka

VIII miejsce – Gryf Rybarzowice

Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020 Energa Ekstraligi Mężczyzn

I miejsce – KS Górale Nowy Targ

II miejsce – UKS Bankówka Zielonka

III miejsce – SKS Olimpia Łochów oraz KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

V miejsce – TravelPL Wilki Sanok

VI miejsce – UKS Fenomen Babimost

VII miejsce – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski

VIII miejsce – JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk

IX miejsce – TKKF Pionier Tychy

X miejsce – AZS Politechnika Łódzka

XI miejsce – KS Lokomotiv Czerwieńsk

XII miejsce – TLU Kala – Izolacje Toruń

XIII miejsce – UKS Absolwent Siedlec

XIV miejsce – UKS Prus Żary

Zarząd postanowił zakończyć rozgrywki Energa Ekstraligi Kobiet oraz Energa Ekstraligi Mężczyzn wobec braku możliwości jednoznacznego określenia daty ich wznowienia. Rozgrywki nie mogą być prowadzone w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemii od dn. 20.03.2020 do odwołania.

Decyzja Zarządu została podjęta po konsultacjach z przedstawicielami klubów, które po fazie zasadniczej zajęły miejsca I – IV w Energa Ekstralidze Kobiet oraz Energa Ekstralidze Mężczyzn i miały kontynuować rozgrywki w fazie play–off.

Konsultacje odbyły się w dn. 25.03.2020 (kobiety) oraz 26.03.2020 (mężczyźni) w formie wideokonferencji.

Pozytywną opinię o zakończeniu rozgrywek wyraził Wydział Gier i Dyscypliny.

Unihokeistki Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk tytuł mistrza Polski zdobył po raz dziesiąty.

- Z jednej strony rozpiera nas ogromna duma, z drugiej czujemy wielki niedosyt. Sięgnęliśmy po kolejne złoto, choć nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Mecz po meczu, małymi krokami wygraliśmy dwanaście  z czternastu spotkań, co dało nam zdecydowane prowadzenie po rundzie zasadniczej. Każdy z nas rozumie jednak sytuację, w jakiej się znaleźliśmy i wiemy, że sport zszedł na dalszy plan - mówi Piotr Ludwichowski, wiceprezes gdańskiego klubu. - Z drugiej strony zasłużyliśmy na ten sukces, zajęliśmy pierwsze miejsce w lidze w rundzie zasadniczej z przewagą siedmiu punktów nad wicemistrzem. Szanse były równe i takie same dla każdego, szczęśliwie w naszych rozgrywkach zdążyliśmy rozegrać wszystkie mecze w rundzie zasadniczej a każdy zagrał z każdym systemem mecz i rewanż.

Skład Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk: Mariola Szarmach, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Anna Raczkowska, Karolina Damps, Laura Łącka, Marta Sikora, Ewelina Nowaczyk, Weronika Grądzka, Martyna Sumisławska, Malwina Zagorska, Oliwia Ryszewska, Wiktoria Targońska, Paula Szpilman Malicka, Natalia Kupczak, Dominika Poręba, Maria Szymańska, Daria Krason, Maja Stenka, Patrycja Ryszewska, Marta Bieniasz-Krzywiec.

Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.


Swoje zadanie wykonali również unihokeiści JohhnyBros Olimpia Osowa Gdańsk, którzy zajęli ósme miejsce.

- Uważam pierwszy sezon męskiej drużyny w Olimpii Osowa za całkiem udany. Apetyty były nieco większe, ale jak spojrzymy w szerszej perspektywie to miejsce jest adekwatne, do tego co prezentowaliśmy na boisku. Zagraliśmy wiele bardzo dobrych spotkań, ale też w kilku nie podjęliśmy walki. Na pewno na przeszkodzie lepszych wyników stanęły nam kontuzje, które odnieśli podstawowi zawodnicy. Na długo w pamięci kibiców pozostanie spotkanie z aktualnym mistrzem Polski Góralami Nowy Targ, w którym byliśmy o krok od sensacyjnej wygranej. Sezon zakończyliśmy na ósmym miejscu, dzięki czemu w kolejnym dalej będziemy grać w ekstralidze. Zespoły z miejsc 9-14 utworzą pierwszą ligę - mówił trener gdańszczan Paweł Ludwichowski.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl