PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tunel pod Martwą Wisłą. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pieszego

Tunel pod Martwą Wisłą. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pieszego
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni opublikował zapis wideo z niebezpiecznego zdarzenia, które miało 15 lutego. Wówczas to do Tunelu pod Martwą Wisłą wtargnął pieszy. GZDiZ przypomina i ostrzega, że piesi do tunelu ze względów bezpieczeństwa wchodzić nie mogą.
Pieszy w Tunelu pod Martwą Wisłą
Pieszy w Tunelu pod Martwą Wisłą
źródło: GZDiZ

 

W chwili, gdy osoba piesza wchodzi do Tunelu pod Martwa Wisłą od razu uruchamia się komunikat głosowy „Proszę opuścić tunel”. Mężczyzna, który w sobotę 15 lutego postanowił „skrócić sobie drogę przez tunel” nie reagował jednak na to wezwanie.

Zobacz wideo:


Zgodnie z procedurą oprócz komunikatu głosowego zamknięto też prawy pas ruchu w kierunku Letnicy, a na miejsce pojechał jeden z dyżurujących operatorów, żeby eskortować pieszego do momentu, aż opuści tunel. Jak informuje GZDiZ, tego rodzaju zdarzenia stanowią 7 proc. wszystkich, do których dochodzi w tunelu.


Przypominamy, że Tunel pod Martwą Wisłą jest przeznaczony WYŁĄCZNIE dla zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Każdego dnia przejeżdża przez niego 29 tysięcy pojazdów. Ze względów bezpieczeństwa do tunelu nie mogą też wjeżdżać rowerzyści.

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl