• Trefl wygrywa w Olsztynie. Ostatni mecz sezonu w Gdańsku w piątek

Trefl wygrywa w Olsztynie. Ostatni mecz sezonu w Gdańsku w piątek

Siatkarzom Trefla w sezonie 2018/2019 pozostała rywalizacja o dziewiąte miejsce w PlusLidze. W pierwszym meczu z Indykpolem AZS Olsztyn w rywalizacji do dwóch zwycięstw gdańszczanie w sobotę, 30 marca, wygrali na wyjeździe 3:0. Najlepszy na boisku - Maciej Muzaj.
30.03.2019
Siatkarze Trefla w meczu w Olsztynie mieli 56 procent skuteczności w przyjęciu. Na zdjęciu podczas spotkania z MKS Będzin w Sopocie

Niemal rok temu - w końcówce sezonu 2017/2018 - Trefl Gdańsk rywalizował z Indykpolem AZS Olsztyn o brązowy medal mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego wygrali dwa mecze (w Olsztynie 3:2, w Gdańsku 3:1) i cieszyli się z jednego z największych sukcesów klubu w historii (lepszym było wicemistrzostwo Polski w sezonie 2014/2015).

W sezonie 2018/2019 oba zespoły walczyły tylko o dziewiąte miejsce. W sobotę, 30 marca, do pierwszego starcia doszło w Olsztynie.

Gdańszczanie w pierwszym secie prowadzili 4:1, 7:2. Gospodarze na moment doszli do siebie (8:7), ale potem siatkarze Trefla znowu przeważali. 18:12, 21:16, 25:18.

Podobnie było w drugiej partii, wygranej przez gości 25:20.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, który świetnie zaczęli siatkarze z Olsztyna (1:4). Trener Anastasi poprosił o czas, gdańszczanie natychmiast odrobili straty (4:4) i zaczęli powiększać przewagę. Było 12:8, 16:11, 19:12, 22:19. Gospodarze nie poddawali się i doprowadzili do remisu 23:23. Zaciętą walkę w końcówce na swoją korzyść zakończyli zawodnicy Trefla: kiwka Rubena Schotta oraz blok Marcina Janusza.

MVP spotkania wybrany został Maciej Muzaj.

Drugie spotkanie odbędzie się w piątek, 5 kwietnia, w Ergo Arenie. Początek o godz. 17.30.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 20:25, 26:28)

Indykpol AZS: Hadrava 16, Lux 7, Zniszczoł 2, Kapelus 9, Pietraszko 4, Woicki 1, Zabłocki (libero) oraz Kańczok, Gil, Warda 3, Poręba 2

Trefl: Nowakowski 11, Janusz, Niemiec 9, Miajilović 6, Muzaj 23, Schott 8, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Hebda

Stan rywalziacji: 1-0 dla Trefla.