Trefl na zwycięskiej drodze. 3:0 w Zawierciu

Kolejny świetny mecz siatkarzy Trefla. W środę, 4 grudnia, gdańszczanie pokonali na wyjeździe Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0, wygrywając drugiego i trzeciego seta na przewagi. Statuetka MVP spotkania trafiła do argentyńskiego środkowego Pablo Crera. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego w tabeli PlusLigi są już na czwartym miejscu.
04.12.2019
Pablo Crer (pierwszy z lewej) podczas meczu Trefla z BKS Visła Bydgoszcz

Mecz w Zawierciu był dziewiątym gdańszczan w tegorocznej PlusLidze. Dwa dni wcześniej wygrali po dwu i półgodzinnym boju - także na wyjeździe - z MKS Będzin 3:2. Na szczęście nie musieli daleko jechać, bo ledwie kilkadziesiąt kilometrów.

W spotkaniu z Aluron Virtu CMC od początku w gdańskiej ekipie bardzo dobrze spisywali się Paweł Halaba i Bartosz Filipiak, siatkarze Trefla skutecznie blokowali. Prowadzili 16:11, za chwilę powiększyli przewagę, seta wygrali do 19.

W drugiej odsłonie gdańszczanie oddali inicjatywę, przegrywali 3:6, zaczęli mozolnie odrabiać straty i po skutecznej kontrze wyszli na prowadzenie 14:13. Gospodarze nie rezygnowali było 15:17. Chłopcy trenera Michała Winiarskiego zdobyli trzy punkty z rzędu i ponownie wyszli na prowadzenie. Wtedy kapitalną serią zagrywek popisał się Mateusz Malinowski, dzięki któremu zawiercianie doprowadzili do remisu 24:24. Decydujące punkty należały jednak do gdańszczan.

Na przewagi zakończył się także trzeci set. Mecz zakończył kapitalny blok gdańskiej drużyny.

Najlepszym graczem meczu uznany został środowy Pablo Crer. Argentyńczyk zanotował 77 proc. skuteczności w ataku, 10 „oczek” zdobył atakiem, dwa blokiem, miał też jednego asa serwisowego.

Dzięki temu zwycięstwu Trefl awansował na czwarte miejsce w tabeli PlusLigi - 19 punktów, tyle samo co piąta PGE Skra Bełchatów. Przed gdańszczanami Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (24 punkty), Verva Warszawa Orlen Paliwa i Jastrzębski Węgiel (po 22).

Kolejny mecz w niedzielę, 8 grudnia, w Ergo Arenie z mistrzem Polski i aktualnym liderem Grupą Azoty ZAKSA. Początek spotkania o godz. 12:30. Bilety w cenach od 15 do 40 zł do kupienia na stronie www.gdanskielwy.pl.

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Trefl Gdańsk 0:3 (19:25; 24:26; 24:26)

Aluron Virtu: Waliński 8, Malinowski 19, Ferreira 3, Kania 6, Verhees 2, Masny, Koga (libero) oraz Dosanjh, Gawryszewski 2, Penchev, Ferens 8, Andrzejewski (libero)

Trefl: Filipiak 14, Janusz, Schott 8, Halaba 12, Crer 13, Grzyb 4, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Mordyl 1, Majcherski (libero)

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim