PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Święty Mikołaj już jest w naszym mieście! Zobacz Gdańską Choinkę 2018
Święty Mikołaj już jest w naszym mieście! Zobacz Gdańską Choinkę 2018
W środę, 5 grudnia, nieco po godzinie 17.00, do Gdańska przypłynął Święty Mikołaj. Przy Zielonym Moście tłumnie czekali na niego mali i duzi mieszkańcy, bo wydarzenie, które odbyło się chwilę po pojawieniu się Mikołaja, jest dla wszystkich. Zobaczcie, co się działo na tegorocznej “Gdańskiej Choince”.
Prócz baśniowych postaci Mikołajowi towarzyszyły też takie z krwi i kości. Odpowiedzialność za to, by Mikołaj był bezpieczny, wzięli żołnierze ze Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk
Oprócz baśniowych postaci, Mikołajowi towarzyszyły też takie z krwi i kości. Aby Mikołaj był bezpieczny, zadbali żołnierze ze Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk
Dominik Paszliński/gdansk.pl


Dzieci nie mogły się doczekać świętego Mikołaja. Wypatrywały, wyczekiwały, aż w końcu zobaczyły jego łódkę, która płynęła w ich stronę. Cóż to była za radość! Radość... obustronna. Dlaczego? Ponieważ postać z łódki płynęła do Gdańska baaaaardzo długo.

- Bardzo się cieszę, że mogłem przypłynąć do was, a nie przyjechać, bo moje renifery na takich trasach bardzo ścierają sobie kopyta. Statek, to najlepszy środek transportu - mówił Święty Mikołaj.Gdy Mikołaj przybył do miasta, zapalono iluminacje Mostu Krowiego. W tym samym czasie przy nabrzeżu zaczął się formować orszak mikołajkowy, stworzony przez aktorów Teatru Feta. Szli w nim aktorzy na szczudłach, efly i aniołowie. Było kolorowo i bardzo różnorodnie. Na czele pochodu stanęła Orkiestra Pstong, która poprowadziła wszystkich w stronę sceny znajdującej się przy fontannie Neptuna. Zmęczonemu po podróży Mikołajowi zaproponowano przejażdżkę samochodem. Gdy wszyscy dotarli już w okolicę sceny, zgromadzonych uroczyście powitała Aleksandra Dulkiewicz - zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

- To już 29. raz, gdy organizujemy Gdańską Choinkę - mówiła Dulkiewicz. - Bardzo wam wszystkim dziękuję, że tu jesteście.

Czas zebranym umilały artystyczne występy w wykonaniu zespołów dziecięcych z Pałacu Młodzieży oraz zespołu Mamadoo. Zanim na 17-metrowej choince rozbłysły tysiące lampek, przedstawiciele Fundacji Gdańskiej Choinki wręczyli “Lwy” – nagrody w konkursie na najpiękniejszą ozdobę wykonaną przez dzieci.

Świętemu Mikołajowi w wodnej podróży do Gdańska towarzyszył biały miś przy wsparciu Gdańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Świętemu Mikołajowi w wodnej podróży do Gdańska towarzyszył biały miś przy wsparciu Gdańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl


Laureatami tegorocznej edycji konkursu na najpiękniejszą ozdobę na Choinkę Młodych Gdańszczan zostali:

- Maria Duraj ze Szkoły Podstawowej nr 15,
- Dzieci z grupy „DELFINKÓW” z Przedszkola nr 28,
- Mikołaj Rynkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 47,
- Oliwia Wincenciak ze Szkoły Podstawowej nr 29,
- Alicja Bielecka ze Szkoły Podstawowej nr 29
- Pola Augustynowicz z Przedszkola nr 28,
- Amelia Wabia ze Szkoły Podstawowej nr 42,
- Zofia Kamola ze Szkoły Podstawowej nr 42,
- Weronika Wysokińska ze Szkoły Podstawowej nr 42,
- Anna Sojk ze Szkoły Podstawowej nr 42.Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze