PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spotkanie dla gdańskich rodziców z supernianią Dorotą Zawadzką

Spotkanie dla gdańskich rodziców z supernianią Dorotą Zawadzką
Zapraszamy (przede wszystkim gdańskich) rodziców oraz innych opiekunów dzieci i młodzieży na otwarty wykład superniani - psycholożki Doroty Zawadzkiej. Po wykładzie będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji u gościa. Spotkanie odbędzie się w „Sztuce Wyboru”, w sobotę, 28 września, o godz. 11 i będzie dotyczyło szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Popularna `superniania` - psycholożka Dorota Zawadzka
Popularna `superniania` - psycholożka Dorota Zawadzka
archiwum Doroty Zawadzkiej

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku kontynuuje cykl wykładów edukacyjno - profilaktycznych m.in. dla rodziców, seniorów oraz młodzieży, dotyczących przeciwdziałania przemocy w jej różnych aspektach. To w ramach realizacji projektu „Gdańsk z rodziną” zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do wspólnej rozmowy o coraz powszechniejszym, negatywnym zjawisku społecznym, czyli o agresji, występującej m.in. „w sieci”, w rodzinie, w grupie rówieśniczej czy życiu zawodowym.

Do uczestnictwa w sobotnim wykładzie zachęca sama prelegentka, psycholożka, doradca rodzinny Dorota Zawadzka:

Drogie Gdańszczanki i Gdańszczanie!

Najserdeczniej zapraszam na spotkanie, którego tematem wiodącym będzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie przestępczości w tej grupie wiekowej.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części – wykładu i warsztatu. Możliwe będą także indywidualne konsultacje. Na wykładzie opowiem o tym jak funkcjonują w sferze poznawczej i emocjonalnej „tweens” czyli dzieci w wieku 9-12 lat, pomiędzy dzieciństwem a dorastaniem. Porozmawiamy też o nastolatkach, o ich problemach i życiowych dylematach, z których tak często nie zdają sobie sprawy ich rodzice, nauczyciele a nawet rówieśnicy.

Dorośli mówią, że robią wiele, by dzieci miały wszystko, czego potrzebują, a one mają się uczyć, niczym innym nie przejmować, patrzeć z ufnością w przyszłość i polegać na rodzicielskim zdaniu. A oni nam nie ufają, nie wierzą, że chcemy dla nich jak najlepiej. Dlaczego? Zapominamy, by przypominać im, że interesuje nas ich życie tu i teraz, że chcemy poznać ich potrzeby, emocje, tłumaczyć granice.

Na warsztacie porozmawiamy i poćwiczymy zagadnienia związane z samooceną i samowiedzą. Pokażę techniki rozwijania inteligencji emocjonalnej i możliwości, które otwiera trening empatii czy asertywności. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zależy od tego jak rozmawiamy z dzieckiem, jak uważnie go słuchamy, jak uczymy radzenia sobie z trudną codziennością.

Bardzo serdecznie zapraszam na sobotnie spotkanie!

 

Sztuka Wyboru mieści się w Garnizonie, przy ul. Słowackiego 19. 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl