PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Seniorko i seniorze to dla Was - bezpłatne zajęcia “Aktywni z wiekiem” w pięciu dzielnicach Gdańska

Seniorko i seniorze to dla Was - bezpłatne zajęcia “Aktywni z wiekiem” w pięciu dzielnicach Gdańska
Taniec, kaligrafia i fotografia, ale także rękodzieło, obsługa smartfona, dietetyka i wiele innych - Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza gdańskie seniorki i seniorów do udziału w bezpłatnych zajęciach. Wystarczy się zapisać i przyjść.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W projekcie Aktywni z wiekiem chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i nowe kontakty towarzyskie
W projekcie Aktywni z wiekiem chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i nowe kontakty towarzyskie
Fot. Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

W programie przewidziane są warsztaty artystyczne, wykłady, szkolenia, a przede wszystkim przyjazna atmosfera - zapewniają organizatorzy.

- Udział w zajęciach to okazja, aby nawiązać i rozwinąć znajomości, zasięgnąć porad specjalistów, wzmocnić ciało i umysł, no i po prostu wyjść z domu - zachęca Tomasz Zgliński z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, koordynator projektu. 

Projekt realizowany w pięciu dzielnicach:

 

  • Przymorze Wielkie, budynek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, ul. Jagiellońska 11.
  • Chełm, ISE Chełm Inkubator Sąsiedzkiej Energii, ul. Biegańskiego 10/12
  • Suchanino, Dom Przyjęć Okolicznościowych “Na Wzgórzu”, ul. Kurpińskiego 22
  • Osowa Klub Sąsiedzki GARAŻ, ul. Kielnieńska 128
  • Zaspa, Domu Kultury – Spółdzielnia Mieszkaniowa “Młyniec”, ul. Pilotów 3

 

Od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem dni świątecznych) do 13 grudnia praktycznie codziennie odbywać się będą jakieś zajęcia. Co warto podkreślić, połowa prowadzących to seniorzy (np. zajęcia z rękodzieła i kaligrafii).

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w zajęciach należy zadzwonić pod numer 58-772-42-17 lub 883-546-817, albo też wysłać e-mail na adres zglinski@wolontariatgdansk.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są w od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00.

Ze względów bezpieczeństwa w spotkaniach może uczestniczyć do 15 osób. Limit jest dwukrotnie większy dla zajęć tanecznych, które odbywają się na dużej sali gimnastycznej.

Są jeszcze miejsca na wszystkie spotkania, a nawet jeśli ich zabraknie, organizatorzy tworzyć będą listy rezerwowe i korzystać z nich, gdy tylko będzie to możliwe.

 

Szczegółowy terminarz zajęć znaleźć można na stronie internetowej Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańskuoprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl