PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sebastian Wąsicki i Andżelika Dzięgiel zwycięzcami 56. Biegu Westerplatte

Sebastian Wąsicki i Andżelika Dzięgiel zwycięzcami 56. Biegu Westerplatte
Sebastian Wąsicki z Redy przebiegł 10-kilometrową trasę w niecałe 32 minuty i 24 sekundy. Natomiast najszybciej wśród pań pobiegła Andżelika Dzięgiel z Torunia, która uzyskała czas 35 minut i 6 sekund.
Sebastian Wąsicki na mecie
Sebastian Wąsicki na mecie
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Blisko 3,5 tys. osób pobiegło w niedzielę (23 września) przez Gdańsk w 56. Biegu Westerplatte. Zawodników nie zraziła dość chłodna i deszczowa pogoda. Ta najstarsza impreza biegowa w kraju ma stale rosnącą rzeszę zwolenników, nie tylko ze względu na walory sportowe, ale i symboliczne.

Bieg Westerplatte odbył się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego w tym roku był to także “Bieg dla Niepodległej”.

10-kilometrowa trasa wiodła ulicami Gdańska
10-kilometrowa trasa wiodła ulicami Gdańska
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Trasa wiodła od Westerplatte przez Przeróbkę i Most Siennicki, a dalej na kładkę na Motławie. Później pozostało już tylko przebiec obok Muzeum II Wojny Światowej, ul. Wałową, Rybaki Górne i Popiełuszki - by znaleźć się na mecie przy ECS.

Dzięki takiemu zaplanowaniu trasy, impreza była w minimalnym stopniu uciążliwa dla mieszkańców i życia miasta. Po godz. 12 wszystko wróciło do normy.

Biegacze na Kładce na Motławie
Biegacze na Kładce na Motławie
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.plZawodnicy rozpoczęli bieg o godz. 10.10. Na mecie na każdego finiszera czekał wyjątkowy, odlewany medal z motywem barw narodowych. Ponadto uczestnicy zyskali dostęp do bezpłatnych zdjęć z biegu. Chętni mogli dodatkowo nabyć wysokiej klasy koszulkę z limitowanej edycji dedykowanej 56. odsłonie imprezy. Zarówno medal, jak i koszulka, poprzez stylistyczne akcenty nawiązują do wydarzeń z września 1939 r. W przypadku tego biegu aspekt historyczny, pamięci o Obrońcach Westerplatte był zawsze niezwykle ważny dla osób startujących w tej imprezie. 

LISTA WYNIKÓW


Dodatkowym celem 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej było wsparcie dla Fundacji Hospicyjnej oraz akcji "Pomorze Biega i Pomaga". Każdy z uczestników mógł dołożyć swoją cegiełkę i pomóc potrzebującym.


oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl