PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Samolotem z Gdańska - przypominamy nowe połączenia na 2019 r.

Samolotem z Gdańska - przypominamy nowe połączenia na 2019 r.
Czas planować wakacje i weekendowe wypady w nowym roku. Jakie nowe połączenia czekają nas od wiosny z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy?
Barcelona czeka
Barcelona czeka
pixabay.com


Do Barcelony dwa razy w tygodniu latać będą samoloty Ryanair, pierwsza szansa na przelot będzie już 1 kwietnia, a 31 marca do letniej siatki połączeń wróci także połączenie do portu Barcelona El Prat WizzAir, zawieszone na zimę. Podobnie, również z pierwszym dniem kwietnia, irlandzki przewoźnik wznowi połączenie z Atenami.

Od 2 kwietnia, także dwa razy w tygodniu, z WizzAir będzie można wybrać się do Bremy (która po kilku latach przerwy powróci do siatki połączeń) i do gruzińskiego Kutaisi. To miasto położone na zachodzie kraju, jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Gruzji.  


Dzielnica Schnoor w Bremie to jeden z obowiązkowych punktów wizyty w tym partnerskim mieście Gdańska
Dzielnica Schnoor w Bremie to jeden z obowiązkowych punktów wizyty w tym partnerskim mieście Gdańska
pixabay.com


Począwszy od ostatniego dnia marca w Gdańsku zacznie operować nowa linia lotnicza - Swiss International Air Lines (SWISS), która latać będzie do Zurychu cztery razy w tygodniu. Lotnisko w tym mieście to ważny port Szwajcarii, można z niego dolecieć m.in. do Tajlandii, Wietnamu, Japonii, Korei Południowej, Indii, Kenii, Republiki Południowej Afryki, Argentyny, Stanów Zjednoczonych.


Śródmieście Kutaisi i Biały Most
Śródmieście Kutaisi i Biały Most
Kober/wikimedia.org


Dobrą wieścią dla miłośników dalekich podróży jest także zwiększenie liczby przelotów z Gdańska do Amsterdamu. Linie lotnicze KLM będą operować z naszego miasta trzy, zamiast dwóch, razy dziennie od 6 maja. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania na kolejny lot pasażerom, którzy przesiadają się w Amsterdamie na wieczorne loty (m. in. do Buenos Aires, Manili, Dżakarty, Kuala Lumpur, czy Tajpej). Przewoźnik podkreśla, że zwiększona liczba lotów z 14 do 21 tygodniowo oznacza lepszą dostępność miejsc na tej trasie, w dobrych cenach.


Ateński Akropol
Ateński Akropol
pixabay.com


Po przerwie, do siatki połączeń z Rębiechowa powraca także Berlin. Od 2 kwietnia na lotnisko Tegel w stolicy Niemiec polecieć będzie można z budżetową linią easyJet - trasa będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu. A stamtąd - z samym tylko easyJet (w niektórych przypadkach z lotniska Berlin - Schoenefeld) udać można się m.in. do: Maroko, Chorwacji, Bułgarii, Egiptu, wielu portów lotniczych w Grecji, czy na Sardynię.


Most Oberbahn i wieża telewizyjna na Alexanderplatz w Berlinie
Most Oberbahn i wieża telewizyjna na Alexanderplatz w Berlinie
pixabay.com


Przypominamy, że biletów na samoloty operujące z Gdańska szukać można także na stronie internetowej naszego lotniska. Wyszukiwarka porównuje ceny biletów.


A tymczasem, w sezonie zimowym 2018/2019 w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do: Helsinek (Finnair); Amsterdamu (KLM); Warszawy, Krakowa, Tel Awiwu (PLL LOT); Frankfurtu, Monachium (Lufthansa); Helsinek, Oslo Gardermoen (Norwegian); Aarhus, Alicante, Belfastu, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Ejlatu, Krakowa, Kijowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, na Maltę, Manchesteru, Mediolanu Bergamo, Oslo Torp, Pizy, Sztokholmu-Skavsta, Vaxio, Wrocławia (Ryanair); Bergen, Kopenhagi, Oslo Gardermoen i Sztokholmu Arlandy (SAS); Aberdeen, Alesund, Bergen, Charkowa, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Goteborga, Hamburga, Haugesund, Kijowa, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Lwowa, Malmo-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku, Wiednia i Wilna (WizzAir) oraz Rygi (airBaltic).oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl