PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Respirator dla UCK w Gdańsku - trwa zbiórka, którą możesz wspomóc

Respirator dla UCK w Gdańsku - trwa zbiórka, którą możesz wspomóc
Respirator medyczny oraz środki ochrony osobistej dla lekarzy z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego to cel zbiórki, która pojawiła się na stronie zrzutka.pl. Organizatorzy chcą zebrać kwotę 100 tys. złotych.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Respirator przede wszystkim, ale też środki ochrony osobistej dla lekarzy z UCK - to cele zbiórki
Respirator przede wszystkim, ale też środki ochrony osobistej dla lekarzy z UCK - to cele zbiórki
zrzutka.pl

 

Dwa respiratory dla szpitala zakaźnego w Gdańsku. Wsparcie od firmy deweloperskiej

 

Ten trudny czas izolacji i konieczności dostosowania się do nowej rzeczywistości wywołanej pandemią koronawirusa, paradoksalnie ma też pozytywne aspekty. Choć ludzie muszą spędzać czas osobno, szukają sposobów, by robić coś razem - na przykład nieść dobro. Na pomysł zbiórki dla UCK, której głównym celem jest zakup respiratora wpadła grupa absolwentów MBA (red. Master of Business Administration) z Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Do grupy tej należy m.in. Bartosz Piotrusiewicz prezes Gdańskich Usług Komunalnych.

Niestety troszeczkę władze państwowe zostawiły nas z koronawirusem na pastwę samorganizacji i postanowiliśmy z przyjaciółmi zrobić tę zrzutkę, którą robimy w porozumieniu z UCK. Mamy ambicję uzbierać w 14 dni tyle, ile kosztuje dobry respirator. Zaczęliśmy wczoraj wieczorem (red. 29 marca), liczymy na hojność darczyńców, wszak dajemy sobie. Oby nigdy żaden lekarz w Gdańsku, na Pomorzu czy w całej Polsce nie był zmuszony do podjęcia dramatycznej decyzji, kogo podłączyć do respiratora, a kogo nie, jeśli będzie ich za mało. 

Na stronie zrzutka.pl czytamy:

"Ostatnie dni są wyzwaniem dla nas wszystkich. Każdego dnia widzimy jak pandemia koronoawirusa rozprzestrzenia się po świecie. Dowiadujemy się o kolejnych osobach w kwarantannie, kolejnych zakażonych. Niestety każdego dnia docierają do nas także smutne informacje o osobach, które walkę z wirusem przegrały :(

Chcemy wspomóc walkę z koronawirusem dlatego jako grupa absolwentów MBA rocznik 2019 z Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów uruchamiamy zbiórkę, której celem jest zakup respiratora medycznego oraz środków ochrony osobistej dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku (UCK), który to jak każda placówka medyczna szczególnie teraz wymaga naszego wsparcia.

Wierzymy, że nasza inicjatywa przyczyni się do walki z wirusem i pozwoli chronić życie i zdrowie wszystkich którzy tego najbardziej potrzebują. 

Całość zebranej kwoty przeznaczymy na potrzeby UCK.

Pomóż nam być widocznym. Roześlij informację o zbiórce do swoich znajomych. Zbierzmy razem jak największą sumę i przekażmy ją do medyków z UCK. Oni najlepiej wiedzą w jaki sposób wykorzystać zebrane pieniądze."  

 

Wesprzyj zbiórkę i dołóż swoją cegiełkę w zakupie respiratora dla UCK

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze